Доцентка кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки Інституту архітектури, будівництва та енергетики Ірина ЯРЕМАК взяла участь у VIII Школі транскордонного співробітництва в м. Карстад (Швеція) та щорічній конференції Асоціації європейських прикордонних регіонів (АЄБР) (The Association of European Border Regions (AEBR)) в м. Трюсіль (Норвегія).
Науковиця ІФНТУНГ виступила з доповіддю «Підвищення енергетичної безпеки через транскордонне співробітництво між Україною та країнами ЄС» на панельній дискусії VIII Школи транскордонного співробітництва АЄБР. Ключові аспекти доповіді пов’язані з активізацією партнерства з ЄС в енергетичній сфері з метою відновлення української енергетики, поглиблення її інтеграції до європейських мереж та шляхів підвищення енергетичної безпеки України і сусідніх країн.
Щорічні заходи АЄБР 2024 року продовжила конференція Асоціації європейських прикордонних регіонів, в якій взяли участь представники наукової спільноти з різних країн світу – Угорщини, Румунії, Ірландії, Чехії, Німеччини, Австрії, Іспанії, Норвегії, Нідерландів, Фінляндії, Швеції та ін., щоб поділитися власним досвідом транскордонного співробітництва. Серед учасників Конференції – Ірина ЯРЕМАК: «Цьогорічний девіз конференції «Розбудова стійких транскордонних регіонів» є спробою привернути увагу до проблем мобільності, енергетичної безпеки та інших перешкод на кордонах для багатьох повсякденних аспектів життя. На конференції представлено спільний підхід до наукових досліджень, прикладних наук та культури на прикладі співробітництва громад на норвезько-шведському кордоні через політику згуртованості. Тематика конференції є особливо актуальною для України в період війни». Отриманий досвід дав змогу науковиці ознайомитися з особливостями та перешкодами транскордонного співробітництва європейських країн.
Крім того представниця ІФНТУНГ вважає, що участь у цих наукових заходах є надзвичайно важливою не лише з огляду на інноваційну складову, але й задля можливості говорити про реальний стан енергетики України та заохочення європейської спільноти до підвищення енергетичної безпеки нашої країни.
Довідково. Захід, що відбувся 23 жовтня 2024 року в лекційній залі кампусу Карлстадського університету (Швеція) під керівництвом Лабораторії «Кордони в глобалізації» (BIG_Lab) та Університету Вікторії (Британська Колумбія, Канада). зосередився на трьох основних темах:
Енергетична безпека
Співпраця та безпека
Безпека без співпраці