Жити між тривогами

Під такою назвою сьогодні, 3 жовтня, відбувся освітній бранч в Івано-Франківську. Захід об’єднав освітян області, керівництво закладів вищої освіти, профільних установ й усіх зацікавлених задля обміну досвідом, думками та ідеями щодо актуальних питань та проблем освіти воєнного часу,  обговорення майбутнього та планів щодо розвитку української освіти.

У панельній дискусії, яка стосувалася шляхів підвищення привабливості університетів серед випускників ліцеїв спікером виступив ректор нашого університету Ігор Чудик. Як повернути талановитих українських студентів з-за кордону, аби вони будували кар’єру в рідній державі, на чому слід зосередитися у процесі повоєнної відбудови, як взаємодіяти з міжнародними партнерами та яка роль наших університетів у цих процесах – це ключові питання, на яких зупинився під час виступу Ігор Іванович. 

Ігор Чудик

«Ми тут зібралися заради єдиної мети для нас – українців, патріотів – зберегти націю освіченою і дати можливість повірити в це тим, хто буде з нами співпрацювати або навчатися в наших університетах.  Сьогодні ми стикаємося з багатьма викликами, найбільший – це війна. На основному фронті нас захищають військові. Й вони там точно не для того, щоб молоде покоління виїздило за кордон навчатися. ЗСУ захищають нашу територіальні цілісність і збереження на ній генофонду нашої нації. Відповідно ми зобов’язані створити умови, які збережуть ту частинку українців, які повинні вчитися в Україні, для української освіти, для відбудови держави. Наше завдання – розвиватися, робити креативні кроки,  співпрацювати з міжнародними партнерами й відстоювати українську освіту!» – зазначив  ректор Ігор Чудик. 

ІФНТУНГ – один з найпопулярніших технічних ЗВО в державі. Географія наших студентів незмінна – вся Україна. Зі стін ІФНТУНГ вийшли десятки тисяч фахівців, котрі  працюють практично на всіх континентах. «Наш університет не лише продовжує утримувати високі стандарти та лідерські позиції діяльності, але й розвивається. Зараз ми позиціонуємо себе як енергетичний університет, розвиваємо нові кейси освітніх програм і напрямів  (у тому числі й у співпраці з європейськими партнерами), пов’язаних з відновлюваною енергетикою, менеджментом,  економікою, кібербезпекою та іншими напрямами діяльності, які відповідають статусу енергетичного університету майбутнього. Це особливо актуально зараз, в часі війни, коли паралельно з виборюванням Україною своєї свободи, відбуваються глибокі трансформаційні процеси, покликані забезпечити прогрес повоєнної держави, який стане можливим  лише завдяки висококваліфікованим фахівцям».

Тож ми виклики приймаємо, намагаємося їх подолати і при цьому стати ще кращими для наших студентів і для майбутнього України!

 

  • 1