Additional Information
Наукова робота викладачів
Колектив викладачів та аспірантів кафедри задіяний до виконання науково-дослідної роботи "Наукові засади створення цифрових компонентів спеціалізованих мереж та інформаційно-вимірювальних систем промислових і нафтогазових об’єктів", фундаментальна ДР №0121U113385, керівник – д.т.н., професор С.І. Мельничук. Дослідження проводяться з метою вдосконалення наявного і розроблення нового методологічного, алгоритмічного і програмного забезпечення, посилення інформаційної безпеки спеціалізованих комп’ютерних мереж та систем для промислових і нафтогазових об’єктів.
Основні напрямки досліджень означені науковою проблематикою узагальнення існуючих та обґрунтуванні нових теоретичних положень, методів і способів формування, перетворення і цифрового опрацювання сигналів, створення інформаційних технологій формування, опрацювання і передавання вимірювальних та комунікаційних сигналів в спеціалізованих комп’ютерних системах для промислових і нафтогазових об’єктів, реалізація якої дозволяє підвищити техніко-економічну ефективність впровадження та застосування інформаційних систем, що має важливе народногосподарське значення.
За результатами досліджень планується підготовка матеріалів для наукових статей, монографій, патентів, дисертаційних робіт, навчальних та методичних посібників а також апробація на університетських, всеукраїнських, міжнародних та закордонних конференціях, семінарах, тренінгах тощо. Щорічно викладачі кафедри публікують понад 40 науково-методичних публікацій як у вітчизняних, так і закордонних виданнях, тому числі у фахових, що входять до переліку ДАК України, наукометричних баз Scopus і Web of Science. Патентно-ліцензійно діяльність провадиться викладачами С.І. Мельничук, О.В. Мойсеєнко, І.З. Мануляк, С.М. Бабчук, А.Р. Воронич.
Колектив кафедри комп’ютерних систем і мереж залучено до організації та проведення щорічної Всеукраїнської н/п конференції молодих учених та студентів "Інформаційні технології в освіті, техніці та промисловості".
Участь у грантових програмах та проектах, зокрема:
- 530278-TEMPUS-1-2012-DE-TEMPUS-JPHES "ICo-op": Industrial Cooperation and Creative Engineering Education based on Remote Engineering and Virtual Instrumentation в період з 2012 по 2015р. (Я.І.Заячук)
- Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2SOFT/1.2/86 "Ro-Ua trans-border Academic Development for Research and Innovation" в період з 2020 по 2023р. (С.І.Мельничук, І.З.Мануляк, М.О.Слабінога)
Наукова робота студентів
Здобувачі освіти магістерського рівня приймають участь у дослідженнях, що пов’язані із вибраною спеціальністю, перспективними напрямами у її межах та тематиками науково-дослідних робіт кафедри. Апробація досліджень проводиться на щорічній науково-технічної конференції студентів університету а також у збірниках праць на регіональних і міжнародних наукових конференціях, зокрема:
- XII Міжнародна науково-практична конференція "Actual priorities of modern science, education and practice", 29 March - 01 April 2022.
- Міжнародна інтернет-конференція "Інформаційне суспільство: технологічні, економічні та технічні аспекти становлення", м. Тернопіль. 7 – 8 червня 2022р.
- Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених і студентів "Інформаційні технології в освіті, техніці та промисловості". м. Івано-Франківськ. – 13 жовтня 2022 р.
- ІІ Всеукраїнська науково-технічна конференція "Автоматизація, контроль та управління: пошук ідей та рішень", ДВНЗ "Донецький національний технічний університет" (м. Покровськ, Україна), 2021р.
- ІV Міжнародна науково-практична конференція "НАУКА ТА СТРАТЕГІЯ" м. Київ, 29-30 травня 2021р.
- Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених і студентів "Інформаційні технології в освіті, техніці та промисловості". м. Івано-Франківськ. – 7 жовтня 2021р.
- Міжнародна наукова інтернет-конференція "Інформаційне суспільство: технологічні, економічні та технічні аспекти становлення", м.Тернопіль, 10 грудня 2021р.
- Міжгалузева конференція: Інформаційні проблеми комп’ютерних систем, юриспруденції, енергетики та управління (ISCM-2020). 29 травня 2020р. Надвірна КНТУ.
- Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених і студентів "Інформаційні технології в освіті, техніці та промисловості". м. Івано-Франківськ. – 8 жовтня 2020р.
- Інноваційні технології в освіті. Міжнародна науково-технічна конференція, 9-11 квітня 2019 р., м. Івано-Франківськ.
- Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених і студентів "Інформаційні технології в освіті, техніці та промисловості". м. Івано-Франківськ. – 10-11 жовтня 2019р.
- Міжнародна науково-практична конференція "Техніка та технології майбутнього 2018". 16-17 жовтня 2018 року.
- Всеукраїнська науково-практична конференція "Автоматизоване управління багатовимірними об’єктами на засадах обчислювального інтелекту", м.Івано-Франківськ. – 17-19 жовтня 2018р.
- Міжнародна науково-практична конференція "Підсумки розвитку наукової думки: 2018", 5 грудня 2018р. м. Вінниця.
- Міжнародна науково-практична інтернет-конференції "Проблеми та перспективи розвитку науки на початку третього тисячоліття у країнах Європи та Азії" – Переяслав-Хмельницький, 31 грудня 2018р.
На кафедрі функціонують проблемні групи:
- Розробка IoT-систем (науковий керівник – доцент Бабчук С.М.).
- Моделювання комп’ютерних мереж засобами Cisco Packet Tracer (керівник – доцент Заячук Я.І., асистент Возний І.І.).