Історія становлення

ПРО СТВОРЕННЯ ТРЕНАЖЕРНОГО БУРОВОГО ЦЕНТРУ В

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ ТЕХНІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

НАФТИ І ГАЗУ ТА ЙОГО МІЖНАРОДНУ АКРЕДИТАЦІЮ

З середини 90-их років в університеті велась цілеспрямована робота по створенню підрозділів, які б започаткували співпрацю із спорідненими нашому університету іноземними фірмами та залучали до навчання студентів інших держав. Багато зусиль до цього доклали ректор університету професор Є.І. Крижанівський, проректори професор Козак Ф.В., професор Векерик В.І., професор кафедри буріння нафтових і газових свердловин Коцкулич Я.С. і професор кафедри розробки нафтових і газових родовищ Кондрат Р.М. На цих кафедрах почали систематично навчатися студенти із Афганістану, Пакистану, Індії, Болгарії, В'єтнаму. Кращі ж студенти цих кафедр почали стажуватися у Канаді та у країнах Східної і Західної Європи у сучасних виробничих фірмах і наукових закладах, діяльність яких пов'язана із нафтою і газом.

З метою організації навчального процесу, підвищення кваліфікації фахівців, які зайняті бурінням свердловин, та завершення робіт по отриманню міжнародної акредитації 02 червня 2004 року при інституті післядипломної освіти наказом ректора був створений тренажерний буровий центр.

З 5 по 19 липня 2004 року інженерами шотландської фірми «Drilling Systems» Чарльзом Міллером і Адріаном Стоутом проведений монтаж і налагодження тренажера-імітатора DRILLSIM-5000.

З 19 по 26 липня працівником вище згадуваної шотландської фірми Девідом Гріном був проведений ознайомчий семінар, на якому було розглянуто наступні питання:

•         Інструктаж по техніці безпеки при користуванні тренажером;

•         Ознайомлення працівників центру, викладачів кафедр буріння, розробки
нафтогазового обладнання з роботою тренажера DRILLSIM-5000;

•         Налаштування базових вправ на тренажері та їх відпрацювання.

З 11 по 14 жовтня 2004 року з робочим візитом в Тренажерному Буровому Центрі перебував генеральний секретар Міжнародного Форуму з Контролю за Свердловим (IWCF) Майкл Камінс. Метою його поїздки було надання Первинної акредитації Тренажерному Буровому Центру. Протягом двох днів проводилася перевірка працездатності тренажера, вміння  працювати на ньому, відповідність приміщень ТБЦ стандартам обговорювалися деталі співпраці. В результаті проведеного аудиту Тренажерний Буровий Центр прийнято в члени міжнародної організації IWCF та надано Первинну акредитацію. У 2013-2014 роках ТБЦ успішно пройшов черговий аудит Міжнародного Форуму IWCF. На даний момент центр має змогу видавати сертифікати міжнародного зразка другого, третього та четвертого рівня за напрямком "Контроль стану свердловини. Управління свердловиною під час флюїдопроявів".

Історія становлення