Загальна інформація про кафедру

 

Кафедра туризму, рекреації та регіонального розвитку утворилася відповідно до наказу ректора ІФНТУНГ № 179 від 5 липня 2023 року «Про реорганізацію структурних підрозділів університету». Кафедру туризму, рекреації та регіонального розвитку створено з метою реалізації навчального процесу та забезпечення якості послуг у сфері освіти. Кафедра туризму, рекреації та регіонального розвитку – це базовий структурний підрозділ університету, що провадить освітню, методичну та наукову діяльність за певними спеціальностями та освітніми програмами в їх межах.

Станом на 2 жовтня 2023 року в складі кафедри працюють 20 науково-педагогічних працівників, з них – 15 штатних науково-педагогічних працівників. У штаті кафедри 2 професори, 3 доктори наук, 12 доцентів, кандидатів наук. З профілями викладачів кафедри можна ознайомитися за посиланням

Основними функціями, що забезпечує кафедра туризму, рекреації та регіонального розвитку є:

– забезпечення повноцінного освітнього процесу як випускової кафедри при підготовці фахівців на базі середньої школи та молодшого бакалавра ОП «Туризм», «Міжнародний готельно-туристичний бізнес», «Регіональне управління», на базі бакалавра – «Туристичний бізнес менеджмент»;

– забезпечення викладання дисциплін для студентів спеціальності «Туризм і рекреація» та фундаментальних та фахових дисциплін спеціальностей «Менеджмент», «Економіка», «Маркетинг», «Облік і оподаткування», «Підприємництво та торгівля», «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», «Автомобільний транспорт», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Філологія».

– перепідготовка спеціалістів з вищою освітою за спеціальністю «Туризм і рекреація», «Менеджмент», «Економіка», «Маркетинг», «Облік і оподаткування», «Підприємництво та торгівля», «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», «Автомобільний транспорт», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Філологія».    

– підвищення кваліфікації працівників.

Кафедра туризму,  рекреації та регіонального розвитку розвиває такі наукові напрямки досліджень: теорія і практика туризмознавства, збалансований туризм, геотуризм, еколого-економічні аспекти розвитку туризму, регіональна економічна політика, управління регіональним розвитком, стратегічне планування розвитку громад, інноваційно-інвестиційний розвиток регіону та підприємства, конкурентоспроможність регіону та підприємства, розвитку соціального підприємництва.