Вступнику

Перший набір студентів на спеціальність «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» було здійснено в 1959 р. у Львівському політехнічному інституті. Тоді це були спеціальності «Автоматизація процесів видобування нафти і газу» (АВПД) та «Автоматизація хіміко-технологічних процесів переробки нафти і газу» (АВПП).
У 1963 р., у зв’язку зі створенням Івано-Франківської філії Львівського політехнічного інституту, студенти спеціальностей «АВПД» і «АВПП» були переведені до Івано-Франківська.
У 1967 р. був створений Івано-Франківський інститут нафти і газу. Випусковою була кафедра електротехніки й автоматики. У вересні наступного року створено кафедру автоматизації, яка готувала фахівців зі спеціальностей «АВПД» і «АВПП».
Увесь період існування кафедри характеризується динамічним розвитком наукових кадрів.
Сьогодні працівники кафедри проводять дослідження у напрямку автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій для управління технологічним процесом буріння, видобування, транспортування, зберігання та переробки нафти і газу. Навчальний процес і наукові дослідження проводяться в п’яти лабораторіях кафедри.
З початку своєї діяльності кафедра підтримує тісні зв’язки із закордонними ВНЗ. До 1990 р. форми співпраці між кафедрами автоматизації технологічних процесів ВНЗ нафтогазового профілю були зумовлені угодою про співпрацю в науково-методичній роботі. Викладачі кафедри захищали кандидатські та докторські дисертації в Єкатеринбурзі, Москві, Санкт-Петербурзі (Росія), Каунасі (Литва), Баку (Азербайджан) тощо. Більш високого рівня співпраця із закордоном досягла після 1990 р., коли до усталених контактів кафедри з університетами країн СНД додалися зв’язки з ВНЗ Німеччини і Польщі. Так, співпраця з Інститутом автоматизації і вимірювальної техніки (Німеччина) набула характеру реалізації спільних наукових досліджень у сфері використання методів нечіткої логіки та штучних нейромереж в автоматизації технологічних процесів; викладачі кафедри почали проходити стажування у цьому інституті.

Висококваліфіковані фахівці з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій працюють в багатьох галузях промисловості та науково-проектних організаціях і попит на них постійно зростає. На даний час кафедра тісно співпрацює з ТОВ «Мікрол», ТОВ «Вотум», фірма «EMERSON», ПрАТ «Нафтогазвидобування» енергетичного холдингу ДТЕК, фірмою «Valmet» (Фінляндія) і це сприяє в подальшому працевлаштуванні наших випускників.
 

В даний час кафедра Автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій здійснює підготовку бакалаврів (ОПП Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології), магістрів (ОПП Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології) та докторів філософії (ОНП Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології).

З інформацією, яка стосується вступу можна ознайомитись на сторінці приймальної комісії.