Юлія БАРГАН (ІЕМ)

Юлія БАРГАН, студентка групи МЕ-20-1, спеціальність «051 – Економіка», Інститут економіки та менеджменту.

Про Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу Юлія Барган багато чула ще зі шкільних років – провідний виш нафтогазового профілю. Тож коли наспів час самій обирати, до якого освітнього закладу подавати документи, тривалих вагань не було – до ІФНТУНГ.

Міжнародна економіка – вибір не випадковий. До зацікавленості економічним фахом додавалось хороше знання англійської мови – Юлія із золотою медаллю закінчила спеціалізовану ЗОШ №1 в м. Івано-Франківську й було б дивно не використати набуті знання в підмурівку майбутньої професії.

Рішення було – «в десятку». Ось уже бакалаврат завершується, а вчитися дівчині геть не набридло. Навпаки – цікаво. Каже, що має багато улюблених предметів, але на першому місці – англійська, яка прекрасно викладається, що забезпечує постійне вдосконалення. Навіть хобі в дівчини з’явилось саме на цій основі – переклад популярної розважальної літератури. Зрештою, на подальшу участь у програмі подвійних дипломів це також впливає: знання іноземної  відкриває широкий шлях до навчання за кордоном. З того, що подобається найбільше, Юлія називає дисципліни вільного вибору. Для себе особисто обрала електронний бізнес. А ще дуже надихає спілкування з підприємцями-практиками в стінах «Бізнес-Інкубатора».

Сказати відверто, з ІФНТУНГ у Юлії все склалось якнайкраще від самого початку. З першого курсу і родина, і друзі турботливо цікавились, чи не розчарувалась вона у своєму вибору. Але ж ні: до душі припав і колектив, і викладачі кафедри прикладної економіки, і загальна комфортна атмосфера, в якій можеш вільно спілкуватися з наставниками, котрі завжди підтримають і допоможуть, навіть у найскладніші періоди. А таких було чимало – і в період пандемії, і з моменту повномасштабного російського вторгнення в Україну. Попри всі перешкоди, студентка впевнено рухається вперед і вже планує продовжити навчання в магістратурі саме в економічному напрямку. Ще й думає поєднати його з практичною роботою, скориставшись дуальною формою освіти.

І якщо ви думаєте, що в такому інтенсиві у  Юлії навряд чи є час для громадської роботи, то помиляєтесь. Вона на додачу до всього – член Студентського профкому і профорг Інституту економіки та менеджменту.

Каже, встигати скрізь і завжди допомагає ретельне виконання кожного завдання, що стоїть на порядку денному, й підтримка невеликого та дуже дружного колективу, який тримає спільну високу планку в навчанні. Це дуже стимулює й надихає. Тож Юліана навіть не розмірковує довго на тему «зможу – не зможу» - вона просто робить, бо знає точно: найважчим є тільки перший крок.