
Інформаційно-вимірювальні технології в енергетиці
бакалавр
Спеціальність G6 - Інформаційно-вимірювальні технології
Мета освітньої програми
Формування професійної компетентності фахівців в сфері метрології та інформаційно-вимірювальної техніки, що спрямовані на здатність розв'язувати спеціалізовані завдання розроблення, проектування, виготовлення, монтування, експлуатування, технічного обслуговування, ремонтування та оновлювання систем вироблення, перетворення, зберігання та передавання енергії із використанням відновлюваних джерел та у комбінації із традиційними джерелами. Уміння вирішувати практичні проблеми у професійній діяльності, спрямованій на створення умов для точного обліку, оцінки невизначеності вимірювання обсягів енергії у застосовних системах. Формування навиків з критичного мислення, комунікації, командної роботи та креативності на засадах понять сталого розвитку.
Сфера діяльності майбутнього фахівця
Фокус програми зроблено на формуванні фахівця, здатного розв'язувати задачі, пов'язані із розробленням, проектуванням та експлуатуванням систем відновлюваної енергетики та пов'язаних інформаційно-вимірювальних систем та пристроїв. Особливістю програми є поєднання інформаційно-вимірювальної техніки та енергетики для вирішення актуальних завдань у сфері традиційної та відновлюваної енергетики. Вибіркові освітні компоненти забезпечують належний рівень здобуття м'яких навичок: критичне мислення, креативність, комунікації та командна робота.
Випускники можуть працювати за професіями згідно з Національним класифікатором професій ДК 003:2010:
- Фахівець з інформаційних технологій
- Фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення
- Фахівець з розроблення комп'ютерних програм
Випускники освітньої програми можуть працювати в ІТ-компаніях різного профілю, в наукових секторах вищих навчальних закладів, на підприємствах різних галузей економіки України.
Перспектива працевлаштування
Освітня програма «Прикладне програмування та обчислення» орієнтована на підготовку фахівців (бакалаврів, магістрів), здатних формулювати і розв’язувати завдання, що пов’язані з моделюванням та програмною реалізацією моделей та систем технічного, соціального, економічного призначення та системи охорони здоров’я
Контактні дані
(доцент кафедри ІВТ) +38067-342-82-82, Цих Віталій Сергійович

Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології
бакалавр
Спеціальність: G7 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»
Мета освітньої програми
Метою освітньої програми “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології” спеціальності 174 - «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» є підготовка фахівців, здатних до комплексного розв'язання задач розроблення нових, модернізації та експлуатації існуючих систем автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій з застосуванням сучасних програмно-технічних засобів та інформаційних технологій, виконуючи теоретичні дослідження об'єкта автоматизації, обґрунтування вибору технічних засобів автоматизації, проектування систем автоматизації та розроблення прикладного програмного забезпечення різного призначення.
Сфера діяльності майбутнього фахівця
Сферою професійної діяльності бакалавра є технічне, програмне, математичне, інформаційне та організаційне забезпечення систем автоматизації об’єктів та процесів y різних галузях діяльності з використанням сучасної мікропроцесорної і комп'ютерної техніки, спеціалізованого прикладного програмного забезпечення та інформаційних технологій.
Посади згідно класифікатору професій України. Відповідно до Класифікатора професій ДК 003:2010 бакалавр спеціальності 174- Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка підготовлений для таких посад:
- технічний фахівець в галузі автоматизації
- майстер з комплексної автоматизації та телемеханіки
- майстер служби (промисловість)
- майстер лабораторії контрольно-вимірю-вальних приладів та засобів автоматики
- майстер лабораторії метрології
- технік з автоматизації виробничих процесів
- технік з метрології
- технік обчислювального (інформаційно-обчислювального) центру
- технік-програміст
- технік-оператор електронного устаткування
Також є можливість продовження навчання на другому (магістерському) рівні вищої освіти за спеціальністю 174- Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка (освітньо-професійна програма “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології”).
Перспектива працевлаштування
Вже на протязі багатьох років фахівці з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій працюють в різних галузях промисловості не тільки України, але й близького та далекого зарубіжжя. Кожного року попит на спеціалістів з автоматизації комп’ютерно-інтегрованих технологій зростає, що підтверджує державне замовлення по закінченню навчання в університеті. На даний час кафедра тісно співпрацює з ТОВ «Мікрол», ТОВ «Вотум», фірма «EMERSON», GE Digital, ТОВ «ДІДЖИТАП», Schneider Electric, ПрАТ «Нафтогазвидобування» енергетичного холдингу ДТЕК, фірмою «Valmet» (Фінляндія) і це сприяє в подальшому працевлаштуванні наших випускників. В лабораторіях використовується сучасне програмне забезпечення та обладнання провідних компаній, зокрема GE Digital, Allen-Bradley, Mitsubishi, Siemens, Emerson, Valmet, Мікрол, Schneider Electric.
Відомі випускники
Кафедра автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій не втрачає зв'язок із своїми випускниками та цікавиться їхніми професійними здобутками. https://nung.edu.ua/sites/default/files/2023-05/Випускники.pdf
Контактні дані
borynvs@ukr.net, к.т.н., доцент Борин Василь Степанович

Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
бакалавр
Спеціальність: G3 - Електрична інженерія
Мета освітньої програми
--.
Сфера діяльності майбутнього фахівця
-.
Перспектива працевлаштування
- I
Відомі випускники
- -
- -
Контактні дані
(Консультант)+390 (50) 373 01 33, к.т.н., д- -ч

Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка
бакалавр
Спеціальність: G6 - Інформаційно-вимірювальні технології
Мета освітньої програми
.
.
Сфера діяльності майбутнього фахівця
Б.
Перспектива працевлаштування
.
:
- а.;
- .х.
Відомі випускники
- ;
- ;
Контактні дані
(Консультант)+380 (66) 208 25 55, к.т.н., догданович

Електротехнічні системи електроспоживання
магістр
G3 - Електрична інженерія
Мета освітньої програми
Забезпечити підготовку висококваліфікованих фахівців в сфері програмного забезпечення та інформаційних технологій, здатних приймати рішення щодо аналізу, розробки, провадження, експлуатації та супроводу програмних продуктів систем і програмно-апаратних комплексів в межах своєї компетенції, керувати проектними групами з розробки програмного забезпечення, в яких компетенція учасників не вища рівня бакалавра з програмної інженерії.
Сфера діяльності майбутнього фахівця
Випускники можуть працювати за професіями згідно з Національним класифікатором професій ДК 003:2010:
- 2132 Професіонал в галузі програмування
- 2132.1 Наукові співробітники (програмування)
- Молодший науковий співробітник (програмування)
- Науковий співробітник (програмування)
- Науковий співробітник-консультант (програмування)
- 2132.2 Розробники комп'ютерних програм
- Інженер-програміст
- Програміст (база даних)
- Програміст прикладний
- Програміст системний
Перспектива працевлаштування
Працевлаштування в якості професіонала в галузі програмування (код 2132.1) у наукових, науково-дослідних та навчальних закладах на первинних посадах викладач вищого навчального закладу, молодший науковий співробітник, науковий співробітник, науковий співробітник-консультант. Працевлаштування в якості професіонала в галузі програмування (код 2132.2) у IT-компаніях Івано-Франківська, України та Європейського Союзу, обчислювальних центрах, на підприємствах, організаціях, установах та закладах нафтогазової промисловості України та світу, а також в закладах інших сфер діяльності на посадах програміста, системного програміста, адміністратора баз даних, аналітика комп’ютерних систем, аналітика програмного забезпечення та мультимедіа.
Відомі випускники
Касьянчук Ігор Software Architect у SoftServen
Контактні дані
+380973376402, в.о. Завідувача кафедри ІПЗ Бандура Вікторія Валеріївна

Енергоефективні технологи (М)
магістр
G3 - Електрична інженерія
Мета освітньої програми
Підготовка професіоналів у галузі комп’ютерних технологій, які володіють науковими методами та засобами, які застосовуються для інноваційних розробок в галузі мережево-орієнтованих інформаційних технологій, ознайомлені з принципами керування проектами та менеджменту командної роботи над проектами в галузі інформаційних технологій та володіють англійською мовою на рівні, достатньому для керування проектами на всіх етапах їх життєвого циклу, та організації командної комунікації в інтернаціональних командах.
Сфера діяльності майбутнього фахівця
Розробка та проектування інноваційних технічних рішень в галузі комп’ютерних систем і мереж, керування та організація процесу розробки мережево-орієнтованого (в т.ч. web-орієнтованого) програмного забезпечення, проектування та адміністрування баз даних та архітектури програмного забезпечення, аналіз даних з використанням алгоритмів машинного навчання та методів штучного інтелекту.
Перспектива працевлаштування
- Компанії з проектування, впровадження та налагодження комп’ютерних мереж, Інтернет-провайдери та провайдери зв’язку в т.ч. мобільного
- Компанії з розробки програмно-апаратних рішень в ІоТ (Internet of Thinks)
- Компанії з розробки програмного забезпечення та супроводу
- Компанії, що займаються аналізом даних
Відомі випускники
- Гевка Ігор Ігорович - Розробник програмного забезпечення в компанії Facebook
- Пашковський Богдан Васильович Software Engineer & Competence Lead компанії Perfectial
- Каменецький Роман Олегович - Senior Developer компанії Car2Go
Контактні дані
(Консультанат) +380980577088, Кропивницька Віталія Богданівна, доц.каф. КСМ

Модернізація та відновлення електроенергетики
магістр
G3 - Електрична інженерія
Мета освітньої програми
Мета підготовки магістрів – набуття компетентностей до професійної діяльності в області неруйнівного контролю та технічного діагностування нафтогазового і різноманітного технологічного обладнання, в тому числі у сфері виробничої діяльності, яка стосується визначення можливості і подальшої безаварійної експлуатації складних технологічних об’єктів, набуття навиків у сфері виготовлення та експлуатації приладів і систем медичної діагностики, в тому числі рентгенівських, комп’ютерних і магніторезонасних томографів.
Сфера діяльності майбутнього фахівця
Сфера діяльності майбутнього фахівця стосується робота науковим співробітником на підприємствах і відомствах багатьох галузей виробничої діяльності де необхідний контроль технологічного обладнання з метою визначення можливості їх подальшої безаварійної експлуатації, а також інженером з налагодження й випробувань; інженером з об'єктивного контролю; інженером із стандартизації та якості. Такі фахівці знаходять також працевлаштування і в галузі виготовлення та експлуатації приладів і систем медичної діагностики, в тому числі і в закладах охорони здоров’я.
Перспектива працевлаштування
технічні, метрологічні і наукові підрозділи державних і приватних підприємств, в тому числі у Івано-Франківській області:
- ДП «Івано-Франківськстандартметрологія»
- ТзOВ «ЛЕОНІ ВаерінгСистемс УА ГмбХ»
- АТ «Прикарпаттяобленерго"
- АТ «Івано-Франківськгаз»
- Карпатський ЕТЦ
- ЕТЦ “Промтехдіагностика”
- УМГ «Прикарпаттрансгаз»
Відомі випускники
- Ханас Любомир Петрович, випускник 1999р., заступник директора з технічних питань ПАТ “Промтехдіагностика”, м. Івано-Франківськ.
- Векерик Віталій Володимирович, випускник 2000р., кандидат технічних наук, співробітник фірми контролю промислового обладнання “Bytest s. r. l. TUV sud”, Італія.
- Карпаш Максим Олегович, випускник 2004р., доктор технічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
Контактні дані
+380974687903, завідувач кафедри МІВТ, проф. Середюк Орест Євгенович

Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка
магістр
Кваліфікація: магістр з інформаційно-вимірювальної техніки (Master of Information and Measurement Engineering)
Мета освітньої програми
Мета: підготовки магістрів, набуття компетентностей в розробленні та дослідженні засобів вимірювальної техніки (засобів вимірювання, вимірювальних систем, мір та еталонів, стандартних зразків), у використанні інформаційних технологій для валідації методик дослідження, автоматизації метрологічної діяльності, розробленні та гармонізації нормативних документів, пов’язаних з областю вимірювань та їх практичним використанням, у застосуванні інформаційні технології при створенні програмного забезпечення еталонних і робочих засобів вимірювань, у проведенні процесів випробування, повірки та калібрування вимірювальної техніки.
Сфера діяльності майбутнього фахівця
Сфера діяльності майбутнього фахівця: робота науковим співробітником в галузі метрології та інформаційно-вимірювальної техніки; інженером з метрології; інженером з налагодження й випробувань; інженером з об'єктивного контролю; інженером із стандартизації та якості.
Перспектива працевлаштування
метрологічні підрозділи державних і приватних підприємств, в тому числі у Івано-Франківській області:
- ДП «Івано-Франківськстандартметрологія»
- ТзOВ «ЛЕОНІ ВаерінгСистемс УА ГмбХ»
- АТ «Прикарпаттяобленерго"
- АТ «Івано-Франківськгаз»
- УМГ «Прикарпаттрансгаз»
Відомі випускники
- Павлів Тетяна (випуск 2018р) – інженер 2категорії. з контролю систем обліку газу у службі газовимірювань та метрології Богородчанського ЛВУМГ
- Витвицький Андрій (випуск 2009 р) - національний метрологічний інститут (NMI) Естонії, представник Естонії в підкомітеті Тиск (TC-M Subcommittee Pressure) технічного комітету Маса і дотичні величини (The Technical Committee of Mass and Related Quantities (TC-M)) Європейської асоціації національних метрологічних установ EURAMET
- Вістовський Володимир (випуск 2008) – керівник випробувального центру Науково-виробничого колективного підприємства "Стандарт-Сервіс".
Контактні дані
+380974687903, завідувач кафедри МІВТ, проф. Середюк Орест Євгенович
Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології
магістр
Кваліфікація: магістр з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій (Master of Automation and Computer Integrated Technology).»
Мета освітньої програми
Освітньо-професійна програма (ОПП) «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» за спеціальністю «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» орієнтована на автоматизовані системи керування технологічними процесами виробництв різних галузей промисловості та високі сучасні технології, здійснення яких неможливе без інтегрального застосування комп’ютерної техніки як на стадії проектування, так і на стадії експлуатації. Підготовка фахівців за даною ОПП пов’язана із проектуванням та експлуатацією комп’ютерно-інтегрованих комплексів автоматизації для виробництва та бізнесу, комп’ютерним моделюванням виробничих процесів, розробкою програмного забезпечення, експлуатацією автоматизованих систем на сучасній технічній базі, обслуговуванням контролерів та комп’ютерів. Особливістю спеціальності є глибоке вивчення і застосування мікропроцесорної та комп’ютерної техніки. Студенти не тільки вміють працювати з сучасною обчислювальною технікою, а й застосовують її для створення інформаційних та керуючих систем. Діяльність фахівця включає виробничі та обслуговуючі структури промислових підприємств, проектно-конструкторських і науково-дослідних установ, а також монтажних організацій. До основних функціональних обов’язків випускника за даним фахом відносять: участь у розробці автоматизованих технологічних процесів та їх експлуатації шляхом застосування сучасних засобів комп’ютерних технологій; виконання проектних та монтажних робіт систем автоматизації та їх налагодженні; виконання ремонтних робіт, а також участь у наукових дослідженнях в галузі вдосконалення автоматизованих систем. Програма розроблена з урахуванням можливості продовження навчання здобувачів вищої освіти на третьому (освітньо - науковому) рівні вищої освіти для отримання ступеня доктора філософії.
Сфера діяльності майбутнього фахівця
Сфера діяльності майбутнього фахівця Випускники даної ОПП - це фахівці-розробники широкого профілю, підготовлені до роботи в таких напрямках: - практичне застосовування сучасних методів теорії автоматичного керування, та штучного інтелекту для розроблення автоматизованих систем управління технологічними процесами та об’єктами; - проектування та впровадження високонадійних систем автоматизації та їх прикладного програмного забезпечення, для реалізації функцій управління та опрацювання інформації на основі сучасних положень теорії надійності, функціональної безпеки програмних та технічних засобів, аналізу та зменшення ризиків в складних системах; - проектування і експлуатація складних АСУ ТП побудованих на базі сучасних електронних, мікроелектронних і мікропроцесорних елементів і комплектів вітчизняного та зарубіжного виробництва; - професійне використовування спеціального програмного забезпечення для розробки комп’ютерно-інтегрованих систем управління та програмно-технічних комплексів на базі промислових контролерів, засобів людино-машинного інтерфейсу і промислових мереж; - застосування на практиці поглиблених знань спеціального математичного інструментарію для математичного моделювання та ідентифікації процесів, обладнання, засобів і систем автоматизації, контролю, діагностики, випробування та керування складними організаційно-технічними об’єктами та системами з використанням сучасних технологій проведення наукових досліджень. Випускник може займати такі посади: майстер з комплексної автоматизації та телемеханіки; начальник лабораторії контрольно-вимірювальних приладів та засобів автоматики; начальник відділу автоматизованої системи керування виробництвом; головний фахівець з монтажу та налагодження систем автоматизації; головний фахівець з автоматизованих систем керування; головний фахівець з автоматики; начальник відділу механізації та автоматизації виробничих процесів; інженер з автоматизованих систем керування виробництвом; інженер-дослідник з комп'ютеризованих систем та автоматики; Інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів; інженер із застосування комп'ютерів; науковий співробітник (галузь обчислень); науковий співробітник (галузь інженерної справи); інженер із впровадження нової техніки й технології; викладач закладу вищої освіти; викладач закладу фахової передвищої освіти
Перспектива працевлаштування
Висококваліфіковані фахівці з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій працюють в багатьох галузях промисловості та науково-проектних організаціях і попит на них постійно зростає, що підтверджує замовлення по закінченню навчання в магістратурі. На даний час кафедра тісно співпрацює з ТОВ «Мікрол», ТОВ «Вотум», фірма «EMERSON», GE Digital, ТОВ «ДІДЖИТАП», Schneider Electric, ПрАТ «Нафтогазвидобування» енергетичного холдингу ДТЕК, фірмою «Valmet» (Фінляндія) і це сприяє в подальшому працевлаштуванні наших випускників. В лабораторіях використовується сучасне програмне забезпечення та обладнання провідних компаній, зокрема GE Digital, Allen-Bradley, Mitsubishi, Siemens, Emerson, Valmet, Мікрол, Schneider Electric.
Відомі випускники
- Кафедра автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій не втрачає зв'язок із своїми випускниками та цікавиться їхніми професійними здобутками. https://nung.edu.ua/sites/default/files/2023-05/Випускники.pdf
Контактні дані
andrii.lahoida@nung.edu.ua, , в.о. завідувача кафедри - к.т.н., доцент Лагойда Андрій Іванович