На базі Інноваційного центру «Промприлад» сьогодні відбулась презентація реновації в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Факультету автоматизації та енергетики (ФАЕ) як відродженого бренду і водночас уже нового підрозділу ЗВО, діяльність якого відкриває шлях до підготовки кадрів та наукової роботи за відповідними напрямками для відбудови, оновлення й зміцнення енергетичної сфери України.
До цієї непересічної події долучилось широке коло стейкхолдерів та експертів для ознайомлення з навчальним та кадровим потенціалом кафедр ФАЕ, освітніми програмами енергетичної сфери, лабораторною базою, науковим доробком і можливостями кафедр "Електроенергетики, електротехніки та електромеханіки", "Автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій", "Інформаційно-вимірювальних технологій".
На значущості думки партнерів і стейкхолдерів, їхньої підтримки та конструктивності в побажаннях, критиці й допомозі наголосив у своєму вітальному слові до учасників заходу ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик:
- Він є позиційним кроком структурного реформування університету, подальше бачення якого буде енергетичним... Ми тут зібралися для галузі, щоб отримати фідбек від критично оціненої вами інформації. Завтрашній день настане для переродження України в нову європейську державу без війни. І енергетика є одним з основних елементів безпеки. Маємо серйозні ресурси, дуже сильні державні й приватні компанії, які займаються енергетичними питаннями, й неймовірний потенціал генерації відновлюваної енергетики, автоматизації цих процесів та одну велику складність – це кадри, це люди. І це найвища цінність, бо вони реалізовуватимуть те, що ми задумаємо. Для їхньої підготовки, перепідготовки й освіти ми зібралися. Ми всі сьогодні працюємо на перемогу і докладаємося до неї!
Ігор Іванович розповів присутнім про історію факультету автоматизації та електрифікації, випускники якого ще на початках діяльності університету здобули високу репутацію у професійних колах і який нині є платформою для створення Факультету автоматизації та енергетики. Чимало його вихованців (а тепер знаних фахівців з ім’ям у професії) прийшли на відкриту дискусію, аби обговорити шляхи вибудовування нових освітніх програм. Один із них - член правління «Бізнес-Асоціації Івано-Франківська» (БАІФ) Віктор Вінтоняк, який зазначив:
- Вважаю, що ми з вами присутні при дуже великій події. Бо реновація – це завжди відповідність часу, і дуже приємно бути присутнім на цій презентації. Університет реагує на виклики сучасності, займається ребрендингом і розширенням можливостей для майбутнього нашої держави, для спеціалістів, яких він готує. Впевнений, що наш університет – сміливо скажемо, що це НАШ університет! – зробить свій внесок у розвиток, відбудову, модернізацію економіки країни. Це дуже важлива подія!
Які перспективи вона відкриває для юнаків та дівчат, котрі скористаються вже цього року можливістю вступити на новий факультет, стає зрозуміло з прикладу, який навів гостям заходу директор Інституту архітектури, будівництва та енергетики Мирослав Мазур:
-В нашому інституті на спеціальність «Електроенергетика» за останні п’ять років ми набирали стільки абітурієнтів, що кількість держзамовлення збільшилась удвічі, до 90 чоловік. І всі місця заповнені. Попит на цих фахівців колосальний! Маємо регулярні зустрічі з представниками бізнесу, і всі просять висококваліфікованих фахівців. Тож постараємось забезпечити нашу державу, нашу енергетичну структуру спеціалістами у цій сфері.
Близько 50 представників бізнесу, про яких згадав Мирослав Павлович, долучились нині до обговорення планів стосовно масштабування освітніх напрямів в ІФНТУНГ. Нові спеціальності, пов’язані з електроенергетикою, менеджментом та вимірювальними технологіями, представили присутнім проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ Сергій Зікратий, проректор з наукової роботи ІФНТУНГ Олександр Кондрат, завідувач кафедри інформаційно-вимірювальних технологій та енергетичного менеджменту Віталій Цих, завідувач кафедри електричної інженерії Петро Курляк, завідувач кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Андрій Лагойда.
Разом із учасниками панельної дискусії вони обговорили рекомендації фахівців щодо організації навчання, співпраці в напрямі забезпечення матеріально-технічної бази кафедр, участі у спільних проектах, розвитку дуальної форми освіти, запровадження спеціалізацій, пов’язаних з енергетичним профілем університету через дисципліни вільного вибору, залучення практиків до освітнього процесу та розширення баз практик тощо.
До обговорення долучились у онлайн-форматі зарубіжні партнери ІФНТУНГ, зокрема очільник італійської консалтингової компанії ''RENOVUA'' Стефано Ніколуссі Россі, який робить важливий внесок у підтримку проєктів сталої інфраструктури в енергетичному секторі нашої держави і вбачає великий потенціал їх реалізації у співпраці ІФНТУНГ та Університету Тренто (Італія).
Загалом лейтмотивом події була розбудова економіки України, у якої попереду – роки віднови. І рушієм цього процесу буде сьогоднішнє юнацтво. Саме його майбутнім переймається ІФНТУНГ, переймаються підприємці, які зібрались на презентації реновації ФАЕ, та представники господарів локації «Промпиладу». Керівниця проєкту «PROMTECH» Оксана Архипчук розповіла про заходи з профорієнтації нинішніх школярів, яким надається можливість вживу побачити роботу фахівців на різних підприємствах. І така робота з дітьми перегукується з екскурсійним проєктом ІФНТУНГ, куди регулярно приїжджають прикарпатські старшокласники, щоб зробити вже наступний крок – ознайомитись із навчальною базою, де можна здобути омріяні спеціальності.
Тепер для них відкривають іще декілька гіперактуальних освітніх програм, які вже за кілька років відкриють випускникам широку дорогу до блискучої кар’єри у спеціальностях майбутнього.