11. Зустрічі з стейкхолдерами

Навчальна екскурсія по сакральних об`єктах Івано-Франківська

25 лютого 2020 року студенти групи АМ-17-1 кафедри архітектури та містобудування відвідали екскурсію визначними сакральними спорудами м. Івано-Франківськ з архітектором Козаком Олегом Несторовичем.

Були розглянуті такі об`єкти:

  • церква по вул. Чорновола на 200 віруючих;
  • інтер`єр церкви Царя Христа на Майзлях на 500-600 віруючих;
  • каркасно-монолітна церква Юди Тадея на 800-900 віруючих по вул. Миколайчука;
  • церква Володимира і Ольги по вул. Вовчинецькій на 2000 віруючих.

На екскурсії студенти детально розглянули конструкції і планувальну структуру церков.

    

 

Зустріч студентів з директором архітектурної фірми «Урбан Прогрес»

2 жовтня 2019 року відбулась лекція з дисципліни «Основи містобудування» в групах АМ-17-1,2, на якій був присутній випускник кафедри архітектури та містобудування, успішний архітектор, директор архітектурної фірми «Урбан Прогрес» Коман Андрій Іванович.

Андрій Іванович відгукнувся на запрошення викладачів нашої кафедри та в рамках тематики дисципліни поділився досвідом формування стратегії розвитку населених пунктів, продемонстрував дієві принципи  реалізації сталого розвитку населених пунктів, провів паралелі між європейським та вітчизняними підходами до аналізу містобудівної ситуації. До речі, фірма «Урбан Прогрес» застосовує інноваційні методи аналізу дорожньо-транспортної інфраструктури, його працівники проходять постійні виїзні екскурсії та стажування в країнах ЄС. Дана лекція пройшла в формі двох-сторонньої полеміки, студенти жваво задавали питання та з цікавістю обговорювали основні тези лекції.

  

 

Зустріч з автором "будинку-термоса" М. Яциновичем

На практичних заняттях з дисципліни «Інженерне обладнання будівель» у супроводі викладача Обиночної З. В. вже чотири роки поспіль здійснюються екскурсії до «Газового музею» ПАТ «Івано-Франківськгаз». Студенти мали можливість побачити представлені експонати, що відображають історію розвитку газового господарства з часів виробництва світильного газу до сьогоднішніх днів. Також весною 2019р. на практичних заняттях з дисципліни «Інженерне обладнання будівель» була здійснена пізнавальна екскурсія вулицями міста Івано-Франківська, під час якої автор «будинку-термоса» (будинку без газового опалення) Микола Яцинович радо поділився досвідом з планування пасивних енергоощадних будівель.

 

 

Лекція від співзасновника студії графічного дизайну «BRENDARI» 

17 квітня 2019 року студенти групи А-15-1 в рамках дисципліни "Теоретичні та методичні основи архітектурного проектування" мали змогу послухати цікаву та пізнавальну лекцію про роль графічного дизайну в архітектурі, основи брендингу та формування особистого бренду архітектора.

Лекцію провів наш випускник, успішний  графічний дизайнер, співзасновник студії графічного дизайну «BRENDARI» Євген Андрійович Єфіменко. За плечами у дизайнера сотні успішних реалізовних проектів у сфері дизайну. Він є автором візуальних стилів низки брендів, відомих в Україні та за її межами і залюбки поділився зі студентами секратами свого успіху

  

 

Навчальна екскурсія по визначних історичних спорудах міста Жовкви з кандидатом архітектури Романом Могитичем, кандидатом історичних наук Зеновієм Федунківим, а також колишнім завідувачем музею «Жовківський замок» Софією Каськун.​​​​​​​

9 травня 2018 року на кафедрі архітектурного проектування відбулася кваліфікована навчальна екскурсія по визначних історичних спорудах міста Жовкви та його околиць. Фахові екскурсії були проведені викладачами кафедри архітектурного проектування, зокрема кандидатом архітектури Романом Могитичем, кандидатом історичних наук Зеновієм Федунківим, а також колишнім завідувачем музею «Жовківський замок» Софією Каськун.

У ході екскурсії були відвідані:

- дерев`яна церква св. Архистратига Михайла 1820(1508) р. реставрована у 2015 році з пристосуванням під музей з унікальним Староскварявським іконостасом ХІV-XVIII ст. у селі Стара Скварява;

- дерев`яна церква Превятої Трійці у м. Жовква 1720 р., пам`ятка архітектури, з 21 червня 2013 року включена у список світової спадщини Юнеско;

- замок Короля Яна Собецького, 1606 р.;

- міські фортифікації ідеального міста-фортеці, ХVIIст.;

- Домініканський монастир, ХVIIст.;

- Василіанський монастир, ХVIIст.;

- Собор св. Лаврентія, ХVIIст.​​​​​​​

 

Нарада по створенню «МУЗЕЮ ДЕПОРТАЦІЙ УКРАЇНЦІВ» у Брошневі-Осаді за участі викладачів кафедри архітектури та містобудування

Під час зустрічі обговорювались місця розміщення вагонів на території майбутнього музею, ідеї , пропозиції архітектурного оформлення приміщення та проектування туристичного осередку в Брошнів-Осада. Серед запрошених –професор, координатор ГО «Поступовий гурт франківців» Сергій Адамович, начальник відділу культури Рожнятівської райдержадміністрації Володимир Борович, працівники Брошнів-Осадської селищної ради ОТГ, громадські активісти, історики, проектанти, викладачі кафедри архітектури та містобудування ІФНТУНГ .
За словами Сергія Адамовича, майбутній музейний комплекс «Музей депортацій українців» – унікальний і важливий об’єкт не тільки для Прикарпаття, але й для всієї України.
Відтак кожен присутній висловив власне бачення щодо створення музею, поділився враженнями та пропозиціями.

 

Ескізні проекти на будівництво музею терору у Брошневі-Осаді від студентів кафедри архітектури та містобудування.

Майбутній музейний комплекс «Пересильний пункт 1947-1953 рр.» оживає в уяві молодих і креативних особистостей. У Брошнів-Осаді побували студенти Інституту архітектури, будівництва і туризму Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ) з метою реалізації своїх ідей. Студенти зробили заміри старого автентичного бараку та приміщення колишньої музичної школи, що на вул. 22 Січня. Впевнено і зацікавлено юні архітектори виконували поставлені завдання, записували та відмічали окремі деталі. Політичні репресії в Україні, що стали проявом геноциду проти українського народу, вразили юних проектантів.
Викладач кафедри архітектурного проектування Інституту архітектури будівництва і туризму ІФНТУНГ Тетяна Скрипин, відначила, що «Створюючи такі туристичні культурні магніти, керівництво та активісти об’єднаної громади дбають про те, щоб сюди приїжджало більше туристів, а це справді важливо, цікаво і актуально». На думку викладача, такі місця мають "оживати" і своїми архітектурними елементами бути носієм інформації, наочним експонатом для майбутніх поколінь, своєрідним посланням із минувшини. 
Старенький барак - це наче привид похмурої минувшини, який нагадує сучасникам про той страшний злочин проти українців.