«Застосування неруйнівного контролю при обстеженні будівельних та інженерних конструкцій»

Це – основна мета візиту представників Технічного Університету Мюнхена (TUM) – проф. Крістіана ГРОССЕ та доц. Ольги ПОПОВИЧ (випускниці ІФНТУНГ), за участі яких у проєкті ScanPyramids Project із застосуванням інноваційних методів неруйнівного контролю було зроблено сенсаційне відкриття: у Великій піраміді Гізи (Єгипет) дослідникивиявили таємну кімнату. 

Візиту німецького вченого, дослідника й друга України Крістіана ГРОССЕ та його української колеги до Івано-Франківського національного технічного університету передували низки робочих зустрічей, зокрема завідувача кафедри технічної механіки, інженерної та комп'ютерної графіки Інституту інженерної механіки та робототехніки Василя ПОПОВИЧА

Німецький науковець віддавна моніторить руйнування, які завдають російські агресори по Україні. Та після прильоту по ІФНТУНГ – університетом, з яким планується співпраця, вирішив діяти: адже інноваційні методи неруйнівного контролю дозволять виявити вади конструкцій, невидимих ззовні, оцінити масштаби пошкоджень та запропонувати заходи з відновлення чи перебудови. Таке собі УЗД – тільки для будівель. 

«Я вирішив провести інтенсив-семінар «Застосування неруйнівного контролю при обстеженні будівельних та інженерних конструкцій», який покаже не лише всі переваги та недоліки польових вимірювань, але надасть студентам унікальну можливість обробки даних. Ми плануємо не лише самі проводити дослідження руйнувань корпусів університету, зокрема його басейну, ми хочемо поділитись нашим досвідом, навчити студентів, зробити з них майбутніх експертів у галузі неруйнівного контролю, які самостійно зможуть працювати за новітніми методами та з новітнім обладнанням», - ділиться професор зі студентами будівельних та суміжних спеціальностей, викладачами ІФНТУНГ  та представниками Житомирського експертно-технічного центру, які зібрались у Центрі інноваційного розвитку. 

Інтенсив-семінар відбувся у 2 етапи: теоретична частина  з презентацією про базові принципи та методи, що застосовуються в будівництві та машинобудуванні; практична частина з демонстрацією сучасної техніки та методів. Учасники семінару мали можливість попрактикуватись, використовуючи 8-канальний ультразвуковий пристрій та радарну антену, спрямовану на інтенсивне дослідження структури, наслідуючи дії фахівців, які як проводили вимірювання. Студент 4 курсу спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» захоплюється точністю приладу, запропонованого німецьким професором, його простотою у використанні. Він також високо оцінив доступність та чіткість викладання матеріалу проф. К. ГРОССЕ й можливість перейняти практичний досвід «з коліс». 

Доц. TUM Ольга ПОПОВИЧ пояснює: «Така техніка, зазвичай, використовується для дослідження армування у конструкціях та наявності прихованих тріщин або відшарувань.  У такий спосіб наша команда фахівців проведе за допомогою свого методу та приладів дослідження пошкоджених після обстрілу корпусів». Та найбільше радіє випускниця ІФНТУНГ тому, що студентам, зацікавленим в отриманні додаткових знань у галузі неруйнівного контролю, сприятимуть в організації візиту до Технічний університет Мюнхена з метою стажування.

Університет щиро вдячний німецьким фахівцям за плідний візит, який засвідчив не лише реальну допомогу у подоланні наслідків прильоту по університету, але й став першою ластівкою для партнерства та подальшої співпраці у сфері освіти та науки.