08. Історія СП

Шєпка

 

Студентський Парламент функціонує в ІФНТУНГ з 2005 року як  одна з форм студентського самоврядування. Він є рушійною силою для нових ідей та інноваційних рішень у всіх сферах діяльності.

Студентський парламент  – це виконавчий орган студентського самоврядування, метою якого є захист прав та думок студентів, відображення позиції молоді в сфері освітньої діяльності Івано–Франківського національного технічного університету нафти і газу, активна участь в організації та проведенні заходів, які покликані всебічно сприяти навчальній, науковій, громадській, спортивній та творчій активності студентів.

Перший склад студентського парламенту було сформовано за участі активістів студентського профкому:  О. Вереса, О. Візінського та А. Воронича.

Упродовж 2009–2011 рр. головою Студентського парламенту був Денис Олексюк. В цей час було розроблено та прийнято Положення про ограни  студентського самоврядування ІФНТУНГ. Водночас, при організації було створено структуру  парламенту, а також культурно-масовий, інформаційний та спортивний відділи.

Телебачення З 1 вересня 2012 р. було запущено телебачення  «СТБ ІФНТУНГ», що інформує студентство про різноманітні університетські події та транслює репортажі й відеозвіти.

З 1 вересня 2012 р. було запущено телебачення  «СТБ ІФНТУНГ», що інформує студентство про різноманітні університетські події та транслює репортажі й відеозвіти.

14 лютого 2012 р. СП організував велике дійство — флешмоб з нагоди святкування Дня Св. Валентина, до якого було залучено найбільшу кількість студентів впродовж всього існування університету. Того ж року незалежне студентське телебачення презентувало перший короткометражний фільм про університет.

У 2013 р. Студентський парламент очолила Христина Зелінська, яка продовжила втілювати нововведені реформи. В квітні 2013 р. парламент створив найбільший в Україні студентський квиток (3 метри довжини та 1,5 метра  ширини) та встановив рекорд України в категорії «Розміри».

Упродовж 2015–2016 н. р. Студентський парламент очолював Микола Глодов’юк. Його команда долучила до  роботи в студентському самоврядуванні багатьох активістів, створила нові проєкти (Brain up weekend, Вusiness case) та інформаційний ресурс NAFTA LIFE.

У жовтні 2016 р. головою Студентського парламенту обрали Ірина Чернову, а впродовж 2017-2018 рр. - Тетяну Маліновську . Під час їхнього перебування на посаді, Студентський парламент університету досягнув значних успіхів, а їхня наполеглива праця дала поштовх для подальшого розвитку студентського самоврядування.

У 2018 р. Студентський парламент очолила Марію Адамович. Перш ніж розпочати свою діяльність, Марія була змушена заново формувати весь склад СП, проте завдяки чітко виконаному плану дій, лави парламенту поповнились активними і відповідальними людьми, які і до сьогодні працюють та втілюють свої ідеї в життя. За ініціативи М. Адамович відбулась надзвичайно пізнавальна екскурсія "Відчуй себе президентом". Студенти відвідали Верховну Раду України — єдиний законодавчий орган нашої держави, Київську міську державну адміністрацію та Межигір'я. Для деяких студентів перебування у стінах ВРУ, та атмосфера, яка панувала в приміщенні, стали мотивацією до самовдосконалення, щоб у майбутньому мати можливість гідно представляти інтереси народу України.

Маша і Влад

29 травня 2019 р., відбулись чергові вибори голови Студентського парламенту. Перемогу здобув Владислав Коркін.

Екс-голова СП ІФНТУНГ Марія Адамович офіційно склала обов’язки та передала їх Владиславу.​​​​​​​

Владислав Коркін очолює посаду голови СП і дотепер. За 2 роки правління він скоординував чимало різних заходів. Найважчою в організації та водночас найвизначнішою стала подія «TRICK OR TREAT, або ніч в ІФНТУНГ», де студенти мали можливість провести цілу ніч у стінах університету та взяти участь у численних конкурсах, пройти квест, переглянути фільми та багато іншого. Завдяки Владиславу була створена id-картка Студентського парламенту, за наявності якої студенти мають змогу отримати знижки від партнерів СП. Також, весною 2020 року, було створено Telegram-бот та стікери Студентського парламенту. Завдяки ініціативі членів парламенту та за підтримки В. Коркіна СП ІФНТУНГ одержав свій талісман. Маскотом обрали Грифона під назвою Фіро.

В. Коркін та колектив Студентського парламенту не зупиняються на досягнутому, та навіть в період карантину стараються урізноманітнити студентські будні. Беручи до уваги усі обставини, що складаються, Студентський парламент завжди допомагає та захищає права студентів.

Сьогодні СП створює нові проекти для залучення студентів університету; інформує про освітні, наукові та творчі здобутки студентства; організовує зустрічі зі спікерами; проводить тренінги, спортивні змагання; організовує поїздки, перегляди фільмів та студентські вечірки. 

Головна