Наукова діяльність

Наукова діяльність підрозділу має прикладний характер і здійснюється з метою вирішення проблем забезпечення навчального процесу та проблем нафтогазової галузі. Так зокрема для навчального процесу були розроблені та виготовлені верстатні системи з ЧПК, а саме:  навчальний  фрезерно-гравірувальний верстат та  верстат плазмового різання. Ці верстатні системи постійно використовуються в навчальному процесі кафедри Комп’ютеризованого машинобудування, а також на курсах професійно-технічного навчання за професією «Оператор верстатів з програмним керуванням».

На фото представлені проекти у вигляді 3D моделей та їх реалізація "в металі". 

  Проект навчального фрезерно-гравірувального верстата з ЧПК      Навчальний фрезерно-гравірувальний верстат з ЧПК

  Проект плазмового стола 6000х2000       Верстат плазмового різання з ЧПК

  

В підрозділі постійно ведуться розробки виробничих систем для нафтогазової галузі України. Зокрема була розроблена система для ремонту та модернізації  нафтогазових резервуарів. Її особливістю є можливість ефективного використання в умовах малого підприємства.

Було прийняте рішення використати технологію зварювання під флюсом на базі мобільного обертача і зварювального трактора. Технологія відома, проте ми вирішили забезпечити повну синхронізацію всіх процесів і побудувати зварювальну систему на базі цифрових приводів з єдиним блоком керування. В якості приводів – крокові двигуни, блок керування на базі програмованого логічного контролера FatekFBs20MC, пульт керування на базі сенсорної панелі Weintek. В схемі передбачені два контролери 2DM860H для керування двигунами зварювального трактора. Ще два контролери 2DM2280 змонтовані в окремому корпусі і підключаються в разі необхідності. Вони призначені для керування двигунами мобільного зварювального обертача. Програмування контролера Fatek здійснювалося в середовищі WinProladder.   В середовищі EasyBuilder здійснювалося програмування сенсорної панелі, при цьому був розроблений зручний інтерфейс, в якому передбачені всі необхідні інструменти для керування зварювальною системою. З метою економії коштів, в якості джерела зварювального струму був використаний трансформатор ТДФ-1001У3. Він морально застарілий, тому прийшлось його модернізувати, а саме забезпечити керування зварювальним струмом з ручного пульта. При цьому, була розроблена плата, яка сигнал із вторинної обмотки трансформатора подавала на аналогово-цифровий перетворювач ПЛКFatek з подальшим виводом значення зварювального струму на сенсорній панелі пульта.

   Проект системи для ремонту та модернізації нафтогазових резервуарів       Зварювальний трактор

    Зварювальний обертач     Випробування системи для ремонту та модернізації нафтогазових резервуарів

Одним із останніх проектів була розробка та виготовлення обертачів для ПрАТ "ПВІ ЗІТ Нафтогазбудізоляція", які в подальшому будуть вмонтовані в систему по обслуговуванню та ремонту газонафтопроводів, що були в експлуатації. На фото проект та його реалізація.

Проект роликової опори з приводом      ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Комплект роликових опор

 

Практично щодня ведуться роботи по розробці і реалізації проектів сучасних технологічних систем.

Автоматичне зварювання труб