Освіта, яка допомагає вижити

-

Всесвітній день екологічної освіти, либонь, один із небагатьох, що відзначаються… кілька разів на рік. Саме так. Одні екологічні організації присвятили йому 26 січня, інші – 12 травня й 30 листопада… Але 14 жовтня – започаткований Всесвітнім конгресом з екологічної освіти.

Тож чому до цієї теми така велика увага? Чи не тому, що людство впродовж свого існування завдавало і завдає природі численні ушкодження, багато з яких годі вилікувати? І здебільшого шкодить воно довкіллю з причини свого невігластва, не думаючи про наслідки. Просто живе, як живеться.

Змінити це може тільки трансформація світогляду. І шлях до неї – через освіту, через усвідомлення причинно-наслідкових зв’язків у найменших, на перший погляд, дрібницях нашого життя. Шкільні уроки та університетські студії – лише невеличка складова цієї освіти. Бо пізнавати таємниці Природи, що довкола нас, і дбати про неї треба постійно. Для когось це - професійна місія, як для випускників Інституту природничих наук і туризму ІФНТУНГ, для когось – громадянське покликання, як для численних волонтерів-охоронців скарбів Землі, але для кожного з нас – обов’язок підтримувати лад у Домівці, дорученій людській опіці. Від цього залежить якість нашого життя на маленькій блакитній планеті й загалом виживання.

Як порядкуємо сьогодні й до яких результатів вже догаздувалися? Дивіться долучені відеосюжети.

                                                                                                                                                                                                                          Слава Родич