АРКТИЧНА МОБІЛЬНІСТЬ

 

Впродовж 20-24 травня в рамках міжнародного проекту UNIVERSEN 2.0 Extended for Ukraine делегація нашого університету.  Взяли участь в низці заходів та подій у рамках Тижня космосу в Кракові: Марія Тємченко (гр. ЕКО-21-1), Коржак Ірина (гр. ЕКО-21-1).Керівниками студентів першого рівня освіти спеціальності 101- Екологія, які підготували доповіді були професор Мандрик Олег Миколайович  та доцент Зорін Денис Олексійович.

Упродовж перших трьох днів наші студенти були активними учасниками воркшопів на яких розглядалася проблематика дистанційного зондування Землі. Студенти отримали інформацію та практичні навички з таких тем: методи отримання інформації, формування зображень, включаючи супутникові та дронові; технології збору даних їх попередня обробка та класифікація; обробка, аналіз та інтерпретації результатів; особливості застосування сучасних технологій аерокосмічних спостережень та практичні аспекти пов’язаних з реальними проблемами в області автоматизованого збору та аналізу даних зображень; практикум з програмного забезпечення для обробки даних.

23-24 травня делегація університету взяла участь в VII Конференції з космічних ресурсів KGK2024 (VIIth SPACE RESOURCES CONFERENCE TOWARDS ARTEMIS GENERATION), яка відбулася в Університеті AGH (Краків, Польща). На конференції представники провідних міжнародних наукових та академічних центрів разом зі студентами обговорювали можливості використання найсучасніших технологій з метою подолання сучасних викликів, які постають сьогодні перед людством, зокрема це питання глобальної безпеки та захисту природного середовища Землі.

Важливість Конференції для сучасних та майбутніх наукових досліджень та розробок важко переоцінити. Найкращою оцінкою цього непересічного досвіду та наукової атмосфери – це враження студентів:

Марія ТЄМЧЕНКО: 

«Це мій перший досвід участі у такому масштабному проєкті. Брала участь у воркшопах, вчилась працювати з різними програмами. Отримані знання планую використовувати в своїх майбутніх роботах. Мала нагоду познайомитися та поспілкуватися зі студентами з різних країн, обмінятись новими ідеями та досвідом, презентувати  свою роботу у вигляді постеру, а  спілкування зі спеціалістами та професорами з суміжних областей науки принесло багато корисних порад для моїх досліджень. Ця поїздка надихнула мене на нові ідеї та вивчення космічного простору і науки».

Ірина КОРЖАК

«Участь у конференції у Кракові стала дуже цікавим та надзвичайно корисним досвідом. Захід дозволив дізнатися багато нового про космічні дослідження та розробки. Також я мала можливість поспілкуватися та обмінятися думками з учасниками з різних країн світу: від студентів до професорів. Хочувиокремити воркшопи, де я знайшла для себе багато корисних ідей та підходів, які можна в майбутньому застосувати у власних дослідженнях. Атмосфера на цих заходах була дуже дружньою, тож я легко знайшла спільні інтереси з іншими учасниками. Також мені дуже сподобалося місто й вишукана вечеря в Краківській опері. Загалом, цей досвід залишиться зі мною надовго, надихаючи на нові досягнення та ідеї».

Усі учасниці висловлюють щиру подяку польській стороні та іншим університетам-партнерам за організацію масштабних цікавих заходів. 

 

  • Конференція з космічних ресурсів: цікаво, пізнавально, космічно
  • Конференція з космічних ресурсів: цікаво, пізнавально, космічно
  • Конференція з космічних ресурсів: цікаво, пізнавально, космічно
  • Конференція з космічних ресурсів: цікаво, пізнавально, космічно
  • Конференція з космічних ресурсів: цікаво, пізнавально, космічно