17 грудня 2021 року асистент Микола Штогрин та доцент Марина Орфанова разом з студентом групи ЕКО-18-1 Назрієм Микитином та студентками групи ЕКО-19-1 Марією Маслій та Іванною Клюсяк досліджували електромагнітне поле у 5 корпусі, яке викликане використанням різної оргтехніки. Одночасно досліджувалось електромагнітне поле у коридорах та в окремих аудиторіях корпусу від станцій мобільного зв’язку, які розташовані на прилеглих будинках.
Для досліджень використовувались сучасні прилади. Високочастотний аналізатор Gigahertz Solutions HFE35C, призначений для реєстрації випромінювання в радіочастотному діапазоні, за допомогою антени UBB і який дозволяє контролювати інтенсивність електромагнітного поля в широкому частотному діапазоні. Низькочастотний аналізатор Gigahertz Solutions ME3951A, який охоплює всю смугу пропускання електромагнітних хвиль. Його функції та особливості адаптовані до потреб і практичного досвіду будівельної промисловості та визначення електромагнітного випромінювання. Діапазон частот: 5 Гц – 400 КГц (компенсований, краще ніж – 2 дБ). Перемикається внутрішній частотний фільтр: смуга пропускання 16,6 Гц, 50 Гц, верхня частота 2 кГц.
Заняття проводилось в рамках міжнародного проєкту CRIMIGE: «Регіональний центр навчання та моніторингу впливу електроустановок на навколишнє середовище» (HUSKROUA/1702/6.1/0022). Керівник проєкту, завідувач кафедри екології, д.т.н., професор Ярослав Адаменко.