До міжнародного партнерства з ООН та ЮНЕСКО готові

У рамках робочого візиту на Прикарпаття  президент Фонду ЦСР (Цілі Сталого Розвитку) ООН, посол Болонського Центру ЮНЕСКО, засновник  БО  «Благодійний Фонд «ФАУНДЕЙШН ФОР ЮНАЙТЕД НАЙШНС СДГ»  Мауріціо Ароніка відвідав Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. Метою зустрічі з керівництвом університету є  розширення партнерства та залучення до співпраці у довготривалих  міжнародних європейських проектах. Серед пріоритетних напрямів – якісна освіта, інновації, екологія та  економічне зростання. Піднімалось також питання  щодо проекту європейського шовкового шляху Європейської Ради, його задачі, сфери діяльності в Україні.

1На зустрічі з високим гостем ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський,  проректор з науково-педагогічної роботи Максим Карпаш та директор Центру міжнародної співпраці Артур Воронич обговорили можливості та науковий  потенціал ІФНТУНГ для реалізації міжнародних проектів, які залучатимуть  міжнародні інвестиції, розвиватимуть Прикарпаття економічно і соціально, сприятимуть цілям сталого розвитку.

Мауріціо Ароніка має на меті залучити ІФНТУНГ, який вважає перспективним та  авторитетним навчальним закладом та2 науковою установою, до співпраці у  різних сферах діяльності, однією з яких є освіта. Однак, він бачить великий потенціал університету й Прикарпаття не лише в галузі туризму. Він вбачає можливості  Івано-Франківщини в залученні широкого культурного пласту області до служіння цілям сталого розвитку.

«Приємно усвідомлювати, - зазначив ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський,  - що  університет, як партнер, зацікавив такі серйозні міжнародні установи. За плечима університету – успішна реалізація не одного вдалого міжнародного проекту, досвід участі у програмах сталого розвитку у нас є. Це і екологічні проекти, і соціальні тощо. Наукова спільнота працює над проектами, які не завдаватимуть шкоди природі і прийдешнім поколінням, а також вирішуватимуть проблеми, пов’язані з глобальним  потеплінням. І ми раді довготривалому партнерству, запропонованому Фондом ЦСР ООН та ЮНЕСКО, яке створює підвалини міцної співпраці заради збереження Європи для майбутніх поколінь. Щоб створити кристал екологічно чистої  Європи, треба створити критичну масу кристаликів по різних куточках континенту, і в Україні, зокрема. Тільки таким чином можна викристалізувати та реалізувати ідеї сталого розвитку для всіх європейських країн, які ми розглядаємо не лише в соціальному плані, але й енергетичному".

Пана Мауріціо Ароніка відзначено медаллю «За заслуги перед ІФНТУНГ». Для  гостя було організовано екскурсії до Геологічного музею, університетських лабораторій, бурового та науково-навчального центру, Наукового містечка «Нова Енергія», Центру інновацій та розвитку.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7