Співпраця з ІФНТУНГ = успіх ОТГ

Договір про співпрацю уклали сьогодні Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу та Печеніжинська територіальна громада Коломийського району Івано-Франківської області. Потреба в таких звязках постала, щойно в Україні розпочалась адміністративно-територіальна реформа. В її основі – надання більших повноважень органам місцевого самоврядування. Зрозуміло, набуваючи їх, працівники утворених структур потребують нових знань, які допомагатимуть їм в якнайкращий спосіб виконувати покладені на них обов’язки. А надати такі знання й допомогти службовцям підвищити кваліфікацію може ІФНТУНГ.

Це важливе питання – у фокусі уваги договору, який передбачає широку співпрацю ОТГ та ІФНТУНГ в галузі навчальної, інноваційної, наукової, спортивно-масової роботи. Таке об’єднання зусиль допоможе як поліпшити теоретичну й практичну підготовку  фахівців, яких випускає університет, так і підніме на якісно новий рівень соціально-економічний і культурний розвиток громади, сприятиме реалізації цільових програм, пов’язаних з її розбудовою.1

Відтепер до послуг Печеніжинської ОТГ – як навчальна, наукова, так і спортивна база ІФНТУНГ. Вона завжди може звернутися до університету по допомогу в розробці цільових програм і з багатьма іншими питаннями місцевого самоврядування. На круглому столі за участю представників Печеніжинської ОТГ, ректорату ІФНТУНГ, Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття, який відбувся в рамках підписання договору, було розглянуто декілька перспективних напрямків розвитку громади. Адже в неї – багатющий потенціал, як природно-рекреаційний, туристичний, так і економічний. Однак, і чимало проблем, на яких зосередили увагу перший проректор ІФНТУНГ Олег Мандрик і проректор з наукової роботи ІФНТУНГ Ігор Чудик, зокрема запобігання повеням, зсувам ґрунтів, берегоукріплення, моніторингу об’єктів критичної інфраструктури – дамб і мостів. На порядку денному – й створення гідроакумулюючих споруд в гірських районах, які періодично потерпають від повеней. Університет має потужний науковий потенціал для розв’язання таких проблем, зокрема тут створено  Центр прогнозування й попередження техногенно-гідроекологічної небезпеки Прикарпаття. Згадали науковці й про загрозу забруднення вод регіону вуглеводнями, які в певних місцинах виходять на поверхню ґрунтів. Співпраця, що її було започатковано сьогодні, відкриває також перспективу впровадження нових підходів до питань збереження культурно-історичної спадщини територій, що належать Печеніжинській ОТГ.

Реалізовувати всі ці проєкти – мешканцям ОТГ, бо ніхто не знає потреби краю, так глибоко, як вони самі. Тому ІФНТУНГ пропонує їм підійти до питання підготовки фахівців, які візьмуться до роботи в кожному означеному напрямку, із принципово інших позицій, аніж ті, що побутували досі. Перший проректор ІФНТУНГ Олег Мандрик наводить численні приклади відомих випускників університету, які стали успішними управлінцями найвищого рівня -  Олег Гончарук, Віталій Федорів, Андрій Бойчук, Руслан Марцінків… Список вихованців ІФНТУНГ, якими пишається альма-матер можна довго продовжувати, але для ОТГ це означає одне – можливість цільової підготовки фахівців для її потреб.

-Йдеться про землевпорядників, геодезистів, бухгалтерів, документознавців, проєктних менеджерів, енергетиків, електриків, екологів, - каже Олег Миколайович. - І їхня підготовка може бути зосереджена саме на тематиці, пов’язаній з життєдіяльністю і проблематикою конкретної ОТГ, включно з курсовими й дипломними роботами. Для таких студентів підберуть керівників, які  спрямовуватимуть їх у цих наукових пошуках. Тож якщо в громаді є люди, котрі мають вищу освіту й потребу отримати іншу спеціальність, необхідну для ОТГ, ІФНТУНГ допоможе її опанувати. Ми готові долучатися до проєктів по всій Україні. Так, нафта і газ – це бренд університету, але Інститут нафтогазової інженерії -  це тільки один із восьми інститутів ІФНТУНГ.

2Виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук зазначає:

- Роль ІФНТУНГ у місцевому самоврядуванні величезна. Асоціація, завдяки співпраці з університетом, виграла проєкт секторальної бюджетної підтримки ЄС «Співробітництво для економічного зростання Карпат». Маємо області Карпатського регіону на перетині природного потенціалу й виробництва, де треба створювати сектори зайнятості. Зокрема, нафта і газ можуть принести добробут місцевій громаді. Печеніжинська ОТГ буде пілотною із співпраці, тож треба зараз скласти маршрутну програму дій в усіх озвучених напрямках.

Очільник Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак налаштований рішуче і вважає, що заплановане на папері треба якнайшвидше втілювати в життя:

- Ми очікуємо, що від нашої співпраці буде реальний результат, і люди якісно працюватимуть, що ми зможемо жити як наші сусіди в Польщі, як живе Євросоюз, де втілюються міжнародні проєкти, де існує хороше джерело державного фонду регіонального розвитку. Зробимо все, щоб можна було пишатися реальними справами.

Ну, а всебічна підтримка партнерів з ІФНТУНГ Печеніжинській ОТГ забезпечена, це – і люди, і наукові напрацювання. Ректор університету Євстахій Крижанівський зазначив:

- Ми готові працювати на користь громад. Маємо серйозний інтелектуальний потенціал, накопичений за багато років. І дуже добре, що до нас звертаються в такий непростий час, аби ми могли сприяти в розв’язанні проблем ОТГ. В нас є студенти, аспіранти, докторанти, які готові до цього долучитися – це ті трудяги, які знають, що і як робити. Разом будемо працювати, тоді й здійсниться історична справедливість, і на нашій найкращій землі, яку Творець подарував нашому народу, постане найкраща держава – Україна. Будемо її будувати. Ми самі винні, що маючі найродючіші землі, маючи багаті надра, маючи мудрих людей, до цього часу не поєднали це і не стали найзаможнішими. Бажаю вам зробити до того перший крок.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5