Important Events

Інформація про важливі події

Вебінар для інституту ІТ

Презентація

Відбулась презентація викладача Річарда Томлінс Coventry University Великої Британії на тему креативного підприємництва.

Розглянули питання механізму застосування бізнес-моделі, місце креативності в стартапах та створенні нового.

Цікавим було і застосування ІТ технологій для швидкого прототипіювання та здійснення більш якісного управління.

Вебінар здійснювався в межах поглиблення співпраці між викладачами та обміну досвідом.

Працедавці «GlobalLogic» планують тісну співпрацю з ІФНТУНГ

Міжнародна ІТ-компанія повного циклу розробки програмних продуктів «GlobalLogic» висадила сьогодні десант своїх фахівців в Інституті інформаційних технологій Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Послухати лекцію її інженера з програмного забезпечення Оксани Троян на тему «Сотні можливостей в ІТ: як обрати свою?» зібрались як студенти, так і викладачі. Адже мова – про практичні аспекти роботи, до якої незабаром візьмуться наші випускники. Ринок праці потребує їх так гостро, що вже на третьому – четвертому курсах юнаки та дівчата знаходять вакансії для трудового старту.

Але, щоб він був вдалим, слід бути обізнаним із напрямками розвитку галузі (а це й гаджетизація, й роботизація, й ІТ-грамотність), свідомо обирати професійний напрямок та постійно фахово зростати. Оксана Троян ознайомила слухачів зі специфікою своєї роботи (як інженера з якості) та своїх колег – бізнес-аналітиків, програмістів, менеджерів проектів, консультантів, спеціалістів із продажів, із кібезбезпеки, DevOps–інженерів, системних архітекторів, системних адміністраторів, ІТ-дизайнерів… Кожен, хто хоче зробити кар’єру в ІТ, має не просто прагнути високої заробітної плати, а чітко визначитись, куди він прямує і яких цілей хотів би досягнути, адже діапазон можливостей – величезний. І вимоги до фахівців також різноманітні. Щоб їх знати, Олена Троян радить вже на стадії навчання в університеті, з четвертого курсу починати ходити на співбесіди в ІТ компанії. Це дасть початківцям розуміння вимог ринку, вектору подальшого розвитку та потужний стимул до самовдосконалення. А ще – впевненість у собі, бо ситуації співбесіди, як не крути, стресові. Як в них поводитись і до чого готуватись, можна зрозуміти тільки з досвідом.

Працедавці IT компаній Елекс та BVB Logic провели лекції із студентами інституту ІТ

Презентація

Роботодавці провели дві лекції про свої підприємства, інформувати студентів про потребу в кадрах, умови та режим роботи, оплату праці. Випускники ж могли задати питання, які їх цікавлять. Подібні заходи дають можливість молоді, котра найближчим часом постане перед питанням пошуку роботи, прослухати інформацію безпосередньо від потенційних роботодавців, озвучити свої запитання та навіть заповнити анкети з перспективою на працевлаштування.

Відзнака співпраці університету з провідною компанією в ІТ-галузі

Компанія «SoftServe» - одна з лідерів у сфері ІТ Прикарпаття. Вона розробляє нову модель співпраці з університетами й моніторить діяльність тих, з якими співпрацює і які становлять найбільшу цінність для бізнесу. Також «SoftServe» є учасником Івано-Франківського ІТ-кластера.

Представники цієї організації є членами ради Інституту. З урахуванням їхнього досвіду та їхнього бачення розвитку галузі тут ухвалюються рішення щодо розвитку Інституту, аби він був цікавим для ІТ-компаній регіону; щодо реформування його структури; планується перегляд освітніх програм, аби вони відповідали сучасним вимогам ринку праці до ІТ-спеціаліста. Зрештою, це підвищує якість підготовки студентів та їхні шанси на успіх у подальшій професійній діяльності.

Презентація інституту ІТ перед випусниками шкіл

Презентація

В рамках презентації виступили випускник Інституту інформаційних технологій ІФНТУНГ, нині – директор Івано-Франківської філії ІТ-компанії «Perfectial» Володимир Якубовський, директор інституту ІТ Ігор Лютак.

Презентували стан ІТ галузі для молодих фахівців та перелік і об'єм освітніх послуг, що надає інститут ІТ із співпрацею із ІТ компаніями, для якісної підготовки.

Додатково виступили завідувачі всіх кафедр інституту ІТ для презентації спеціальностей, що готують їх кафедри.

Інтернет-конференція молодих учених і студентів на базі інституту ІТ

Презентація

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу стартувала ІІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція молодих учених і студентів «Інформаційні технології в освіті, техніці та промисловості», яка відбувається за організації Міністерства освіти і науки України, Інституту модернізації змісту освіти, ІФНТУНГ (Інститут інформаційних технологій, ІІТ), ТзОВ «Мікрол», ТзОВ «Елекс», ТОВ «Софтсерв», ТОВ «Софтджорн-Україна». До участі в конференції зареєструвалось 105 учасників.

У вітальному слові директор ІІТ та модератор конференції Лютак І. З. наголосив, що метою конференції є обговорення та узагальнення результатів наукових досліджень студентів, аспірантів та молодих вчених з питань сучасних тенденцій і перспектив розвитку інформаційних технологій в освіті, техніці та промисловості. Важливо також плекати серед молоді науковий азарт.

1 етап 44 олімпіади з програмування ACM ICPC 2019 у стінах Івано-Франківського національний технічного університету нафти і газу

Презентація

Організатором виступив Інститут інформаційних технологій , а спонсорами: Perfectial, Івано-Франківський ІТ кластер та ELEKS Ivano-Frankivsk.

Учасниками цієї події виступили команди які представляли такі заклади освіти: Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу – 5 команд, Надвірнянський коледж Національного транспортного університету – 4 команди, Коломийський політехнічний коледж Національного університету «Львівська політехніка» – 2 команди, Коледж електронних приладів ІФНТУНГ – 2 команди, Університет Короля Данила - 1 команда, Івано-Франківський фізико-технічний ліцей-інтернат Івано-Франківської обласної ради – 2 команди.

Лекція «Один день з життя інженера контролю якості програмного забеспечення»

Презентація

В рамках співпраці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Івано-Франківського ІТ-кластера, відбулася презентація «Один день з життя інженера контролю якості програмного забеспечення». Ії провів бізнес-аналітик компанії «SoftServe», співорганізатор Спільноти інженерів контролю якості програмного забезпечення Михайло Шелудяков.

Він поділився зі студентами ІФНТУНГ деякими деталями роботи інженера контролю якості програмного забезпечення, навів цікаві практичні приклади й розповів про ті проблеми, які доводиться розв’язувати фахівцям із QC. Адже вони - важлива ланка в структурі команди будь-якої ІТ-компанії, бо, як справжні детективи, щодня ведуть свої маленькі «розслідування», вишукуючи хиби й помилки в програмному продукті, над яким трудяться розробники, ретельно тестуючи його. Можна сказати, що великою мірою саме їм ми завдячуємо своїм комфортним спілкуванням із веб-ресурсами та програмним забезпеченням сучасних гаджетів. Тож зайве говорити, наскільки потрібними на ринку ІТ-послуг є фахівці такої спеціалізації.

Новий формат співпраці з Івано-Франківським ІТ кластером

Презентація

Відбулась презентація очільника Івано-Франківського ІТ кластеру та керівника Івано-Франківського відділення SoftServe Любомира Ходака на тему «Оцінка поточного стану ІТ галузі».

Любомир Ходак розповів присутнім про те, яка буде співпраця з університетом, що вже було обговорено на засіданні вченої ради інституту інформаційних технологій, а також оцінив поточний стан ІТ газузі в Івано-Франківську.

Любомир зазначив, що основна мета їхньої оргацізації ─ це розвиток Івано-Франківська через розвиток ІТ і співпрацю освіти, науки та бізнесу. Завдання ІТ Кластеру полягає у створенні сприятливих умов для розвитку ІТ середовищ, піддвищенні рівня ІТ освіти, збільшення кількості ІТ фахівців у Івано-Франківську,підтримці місцевої влади та інвесторів та ін.

В результаті напряцьовані рішення більш детально узгоджувати навчальні елементи в освітніх програмах, залучати доповідачів для більш якісного аналізу сучасних ІТ технологій, оцінювати анонімно якість наданих послуг.

Університет став членом Івано-Франківського ІТ кластеру

Презентація

Основними активностями і задачами кластеру є:

  • Сприяння розвитку ІТ як пріоритетної галузі області
  • Презентування та представлення інтересів ІТ галузі в області
  • Розвиток співпраці та інтеграція закладів освіти для вирішення практичних задач
  • Організація та проведення ІТ конференцій та тренінгів