Розпочалася реалізація проєкту «Сталий розвиток МСП Івано-Франківської громади на засадах «зеленої», інноваційної, креативної економіки»

Розпочалася реалізація проєкту «Сталий розвиток МСП Івано-Франківської громади на засадах «зеленої», інноваційної, креативної економіки»

Івано-Франківська громада стала однією із переможців третього грантового конкурсу для органів місцевого самоврядування щодо системної підтримки МСП в рамках програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП».  Проєкт, що реалізовується громадою, має назву «Сталий розвиток МСП Івано-Франківської громади на засадах «зеленої», інноваційної, креативної економіки». Він був розроблений Департаментом економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради спільно з партнером – Центром розвитку підприємництва «Бізнес-Інкубатор» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Сума отриманого гранту – близько 1,7 млн грн на підтримку малого та середнього підприємництва в нашій громаді.

Проєкт «Сталий розвиток МСП Івано-Франківської громади на засадах «зеленої», інноваційної, креативної економіки» спрямований на створення засад для сталого розвитку МСП за рахунок підвищення підприємницької культури та рівня знань, стимулювання та підтримки розвитку інноваційного потенціалу громади з врахуванням принципів зеленої економіки шляхом об’єднання зусиль представників секторів бізнесу, науки, влади.

В рамках проєкту передбачені цікаві та корисні заходи для підприємців, зокрема:  

  • круглий стіл з презентацією проєкту; 

  • воркшопи для підприємців на актуальні теми «Інновації та креативність у бізнесі», «Енергоефективність і зелена економіка»; 

  • розробка сайту для бізнесу «Івано-Франківськ – місто, сприятливе для бізнесу»;

  • два 2-х місячні навчальні курси: для початківців «Основи бізнесу» та для діючих підприємців «Креативна економіка, діджиталізація бізнесу і сталий розвиток», а також відповідний індивідуальний консультаційний супровід учасників курсів;

  • проведення конкурсу бізнес-планів серед слухачів навчальних курсів із визначенням трьох переможців, які отримають менторську підтримку на вдосконалення та впровадження своїх бізнес-планів; 

  • підсумкова конференція, під час якої буде розглянуто результати проєкту.

Важливим майданчиком для діалогу і комунікацій МСП, влади, науковців та громадськості стане створений у рамках проєкту Центр креативної економіки і сталого розвитку для бізнесу на базі ЦРП «Бізнес-Інкубатор» ІФНТУНГ. Підприємці зможуть отримати в Центрі навчальну, консалтингову, інформаційну підтримку, яка стосується розвитку «зеленої» економіки, екоінноваційних рішень, впровадження нових ідей тощо.

Ключовими пріоритетними напрямами функціонування Центру будуть:

1. Креативна економіка і розвиток підприємництва.

2. Зелена економіка і сталий розвиток.

3. Діджиталізація бізнесу і формування моделей масштабування розвитку.

Основним завданням Центру передбачено об’єднання і залучення до діалогу та співпраці усіх стейкхолдерів, зацікавлених у розвитку і впровадженні «зеленої» економіки та інновацій, а саме: представників влади, бізнесу, громадськості, науковців, інвесторів, міжнародних фондів, міст-партнерів Івано-Франківська, громадських організацій, мешканців Івано-Франківської громади.

Українська економіка переживає зараз найскладніший період за всю історію незалежної України, що негативно впливає на розвиток бізнесу. В Івано-Франківській МТГ зареєстровано понад 32 тисячі суб’єктів підприємницької діяльності, багато з яких перебувають у пошуках нових способів досягнення сталості бізнесу, екологічної безпеки. Це, в свою чергу, передбачає впровадження інноваційних процесів і технологій, які дозволять не лише зберегти навколишнє середовище, але й покращити конкурентоспроможність бізнесу на зовнішніх та внутрішніх ринках збуту продукції. Водночас існує нагальна потреба зміцнити сектор МСП, залучити більшу кількість осіб до когорти підприємців, інвестувати в українську економіку.

Саме це стало передумовою для написання грантової заявки для участі у конкурсі щодо системної підтримки МСП в рамках програми «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП».

 

Проєкт «Сталий розвиток МСП Івано-Франківської громади на засадах «зеленої», інноваційної, креативної економіки» реалізується в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua 

Зміст публікації є виключною відповідальністю Івано-Франківської міської ради і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ, ФРП.

 

#eu4business, #MovingForwardTogether, #gizSME, #BDF