Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця, особливо сьогодні, в такий неспокійний та нелегкий час для нашої держави.
Щороку, 9 листопада, Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом президента України і відзначається на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.
У цей день українці в різних куточках країни та світу пишуть радіодиктант національної єдності. Цьогоріч його писали в бомбосховищах, удома й за кордоном, у школах і на робочих місцях. До написання радіодиктанту національної єдності традиційно долучилися й працівники та студенти Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Спільне написання диктанту відбулося за організації Науково-технічної бібліотеки університету. Текст 22-го диктанту, автором якого є українська письменниця та режисерка Ірина Цілик, був особливо зворушливим. У ньому йшлося про рідний дім, який сьогодні став для кожного українця місцем сили та справжньою незламною фортецею.
У вступному слові, перед початком заходу, перший проректор університету, професор Олег Мандрик зазначив, що тільки національна мова є головною ознакою ідентичності української нації, дає нам можливість не тільки спілкуватися, а й відчувати себе українцями. Про історію започаткування Дня української писемності та мови, традиції його відзначення розповів директор Науково-технічної бібліотеки, доктор історичних наук Роман Пуйда.
Учасниками заходу стали викладачі кафедри філології та перекладу Мирослава Венгринюк, Оксана Мельник, Наталія Литвин, студенти груп: ЕТ-22-1, ЕК-22-1, МЕ-22-1, ФІЛ-22-1,ФІЛ-22-2 та працівники Науково-технічної бібліотеки.
Присутні також мали нагоду переглянути книжково-інформаційну виставку «З любов’ю до рідного слова».