''Успіх в бізнесі'': новий старт

На подію, що відбулась нині в «Бізнес-Інкубаторі» Інституту економіки та менеджменту Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, з нетерпінням чекало чимало мешканок обласного центру Прикарпаття. Адже йдеться про черговий набір учасниць курсу «Успіх в бізнесі», що вже відкрив дорогу до приватного підприємництва багатьом жінкам різного віку і фаху: з 2019 р. його пройшли більше 130 слухачок.

Цього разу набрали 40 курсанток. Впродовж двох місяців вони опанують широкий спектр необхідних для заснування власної справи знань, розбитих на шість блоків курсу – «Від бізнес-ідеї до бізнес-плану», «Аналіз ринку й маркетинговий план», «Фінансування  бізнесу й формування перспектив розвитку», «Юридичні й організаційні аспекти», «Бухгалтерський облік та оподаткування» та «Психологія підприємця». Останній можна вважати родзинкою курсу й дуже важливою його складовою, адже допомагає жінкам правильно визначати свої цілі й досягати їх.

1Сказати, що проєкт «Успіх в бізнесі» став за три роки популярним – не сказати нічого. Організатори самі не сподівались такого сплеску інтересу до запропонованої програми. Завідувачка кафедри прикладної економіки, яка стала базою для його створення, Уляна Бережницька згадує, як уже з перших днів існування проєкту до участі в ньому за 11 днів зголосилось 88 жінок, які тимчасово не працюють, є найманими працівниками, навчаються, знаходяться в декретних відпустках – у кожної своя мотивація до здобуття нових знань.

Підстави для такого гарячого зацікавлення цілком зрозумілі, якщо зважити на соціальну картину, яку змалював у своєму вітальному слові до учасниць курсу міський голова м.Івано-Франківська Руслан Марцінків:

2-Це навчання дуже потрібне, адже можливості жінок у суспільстві є меншими, і це треба визнавати. Маємо соціологічні дослідження, котрі свідчать, що заробітна плата жінок нижча, ніж у чоловіків,  навіть середня по нашому місту. Так само й працевлаштування жінок, особливо старше 45 років, теж дуже проблематичне в Івано-Франківську. Розуміємо, яка це велика проблема й виклик для громади, тому прагнемо створити всілякі можливості й підтримуємо такі ініціативи,  щоб наші жінки були успішними. Ми готові в це вкладати кошти й створювати рівні можливості, щоб наше суспільство динамічно розвивалось. Дякую ІФНТУНГ за співпрацю, бо не кожен університет готовий реалізовувати такі проєкти.

А співпраця з міською радою в його організаторів дійсно дуже тісна. Уляна Бережницька наголошує, що він став можливим завдяки підтримці управління економічного розвитку Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Його очільниця, Надія Кромкач, високо оцінює результати, яких було досягнуто в досить короткий термін:

-Проєкт, який називається «Успіх в бізнесі» не може бути неуспішним. Івано-Франківськ отримав відзнаку проєкту ПРОМІС за реалізацію гендерних ініціатив, і саме «Успіх в бізнесі» виявився однією з таких вельми корисних і цікавих.

Воно й зрозуміло, адже «Успіх в бізнесі» має на меті розвиток жіночого підприємництва в Івано-Франківську, підвищення рівня зайнятості, скорочення безробіття серед жінок, розбудову потенціалу міста, пов’язаного з участю жінок в місцевому економічному розвитку, налагодження сталої системи навчання основам організації та ведення бізнесу. Для слухачок участь у ньому – безкоштовна. А фахівці, які ведуть заняття, тренінги, проводять індивідуальні консультації, – висококваліфіковані викладачі кафедри прикладної економіки та низки інших кафедр ІФНТУНГ.

3Тож проректор університету з наукової роботи Ігор Чудик на відкритті нового етапу «Успіху в бізнесі» не тільки подякував міській владі за підтримку проєкту, але й наголосив: 
-У ньому – майбутнє не тільки для розвитку жінок, але й для розвитку міста. Навчання впродовж життя – сучасний тренд освіти. Жінки не тільки витягують на своїх плечах багато проблем суспільства, але й беруть на себе відповідальність вчитися і вчити. Бажаю вам здобути для себе максимум знань, які дадуть можливість у майбутньому реалізуватися й здійснити ті плани, які ви  собі визначили, і бажаю перевершити своїх учителів у результатах, бо тільки той вчитель хороший, котрого перевершив його учень.

 Зображення віджет

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • D
  • 6
  • 7
  • 9