В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбулася знакова наукова подія – IV Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів і молодих вчених «Адаптація до глобальних змін та викликів в економіці, туризмі, рекреації та захисті довкілля». Ця щорічна конференція, організована Радою молодих вчених ІФНТУНГ, кафедрою туризму, рекреації та регіонального розвитку, кафедрою технології захисту навколишнього середовища та безпеки праці за підтримки партнерів, вже вчетверте стала важливою платформою для обміну думками та напрацювання рішень у ключових сферах розвитку країни.
Цьогоріч конференція зібрала широке коло учасників, серед яких – здобувачі вищої освіти різних рівнів, амбіційні аспіранти та докторанти, провідні науковці, практики зрізних галузей, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, активісти громадських організацій та представники бізнес-структур, підприємств, установ і організацій.
Основна мета конференції залишається незмінною – створити простір для обміну досвідом та консолідації зусиль науковців і практиків задля ефективного вирішення нагальних проблем у галузях економіки, туризму, рекреації та захисту довкілля в умовах постійної невизначеності, спричиненої глобальними змінами та сучасними викликами.
Учасників пленарного засідання привітали високоповажні гості, підкресливши важливість обговорюваних питань та побажавши плідної роботи. Серед них були: директор Департаменту міжнародних зв’язків та Євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації Олександр ЗРАЙКО, директорка Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради Світлана КРИВОРУЧКО, начальник управління міжнародних зв'язків, туризму і промоції міста Департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста Івано-Франківської міської ради Уляна ГАНЧАК-БАСАРАБ, директор Інституту економіки та менеджменту Сергій ПОБІГУН, проф. кафедри
технології захисту навколишнього середовища та безпеки праці ІНГІ, голова Івано-Франківського осередку ГО «Інноваційний університет» Теодозія ЯЦИШИН, начальник відділу інформаційно-просвітницької роботи Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, асистент кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища Національного транспортного університету Вікторія МЕЛЬНИЧУК-ВОЛОДЬКІНА та інші поважні гості.
На пленарному засіданні були підняті надзвичайно актуальні питання, що стосуються сьогодення України та її майбутнього. Зокрема, обговорювалися: формування фінансової стійкості сільськогосподарських підприємств в умовах воєнного стану, глибокий вплив військових дій на природоохоронні території з оцінкою втрат, виявленням змін та оглядом можливих ризиків, нагальні питання захисту довкілля та впровадження енергоефективних технологій, перспективи розвитку зеленої енергетики та відповідного бізнесу, а також досвід подорожей учасників освітнього процесу ІФНТУНГ в умовах війни та інші важливі аспекти.
Конференція охоплює широке коло тематичних напрямів, що дозволяє учасникам зосередитися на найбільш актуальних для них питаннях:
Сучасні тренди розвитку економічних систем в умовах глобальних викликів.
Туризм та індустрія гостинності: сучасний стан та перспективи розвитку.
Актуальні проблеми розвитку рекреаційної діяльності в умовах війни та поствоєнний період.
Захист довкілля та енергоефективні технології.
Важливою складовою конференції став конкурс наукових робіт учнів 9-11 класів, який заохочує молодь до наукової діяльності. Переможці конкурсу були нагороджені цінними призами. Усі учні ліцеїв та здобувачі освіти коледжів, які взяли участь у конкурсі, отримали сертифікати на відвідування етнопарку «Гуцул-Ленд», а призери, окрім цього, отримали цінні подарунки від «Гуцул-Ленду» та сертифікати від мережі магазинів взуття «Львів'янка».
Під час пленарного засідання також відбулося нагородження переможців цьогорічної студентської наукової конференції, які посіли перші місця у секціях «Прикладна економіка», «Менеджмент», «Підприємництво та маркетинг», «Туризм та рекреація», «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Облік та оподаткування». Вони отримали сертифікати на відвідування "Гуцул-Ленду".
Конференція продовжує свою роботу у секціях, де учасники мають змогу більш глибоко обговорити представлені доповіді та налагодити нові наукові контакти. Ми обов'язково висвітлимо подальшу роботу конференції, тож слідкуйте за нашими публікаціями!
Ця вже четверта щорічна конференція вкотре підтверджує свою важливість як майданчик для обміну знаннями, пошуку інноваційних рішень та консолідації зусиль наукової спільноти, молодих вчених, представників влади та бізнесу задля сталого розвитку України в умовах сучасних глобальних викликів.