Про це нещодавно дискутували в Івано-Франківську на Всеукраїнському туристичному форумі «Туристичні міста та регіони: підсумки 3 років управління сферою гостинності», організованому Державною агенцією розвитку туризму України У Форумі взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри туризму, рекреації та регіонального розвитку ІФНТУНГ (завідувачка кафедри Ярослава КОРОБЕЙНИКОВА, доценти Олена ПОБІГУН, Софія КАЧАЛА та Вікторія ГРИНЮК), а також в. о. директора Інституту економіки та менеджменту Сергій ПОБІГУН.
Основний фокус дискусії – питання інклюзії в туризмі, сучасні виклики та можливості. Учасникам було презентували результати впровадження інклюзивності у місті Івано-Франківську та проекти Львова стосовно інклюзії та реабілітації. Обговорювалися також перспективи та особливості українського медичного туризму: якість і доступність української медицини, зокрема стоматології, фізична та психологічна реабілітація військових та цивільних громадян тощо.
Окрема панель була присвячена сталому розвитку туризму через роботу з міжнародними партнерами в галузі збереження культурної спадщини під час війни, екотуризм як модель сталого розвитку, формування стратегій популяризації природної та культурної спадщини серед туристів.
Також відбувався жвавий обмін досвідом з колегами, набуття нових знань та знайомств, участь у дискусіях щодо трендів туристичної сфери, проблем збереження та популяризації спадщини.
На полях форуму гарант освітньої програми» «Туристичний бізнес-менеджмент» доц. Олена ПОБІГУН мала можливість поспілкуватися зі стейкхолдерами стосовно удосконалення ОП у 2025 р. Напрацювання кафедри з питань сталого розвитку туризму, які представила зав. кафедри Ярослава КОРОБЕЙНИКОВА, викликало жваве зацікавлення голови Державної агенції розвитку туризму Мар’яни ОЛЕСЬКІВ. Результати досліджень кафедри туризму, рекреації та регіонального розвитку ІФНТУНГ у цій сфері підтвердили можливості кафедри долучитися до наукових проектів у рамках співпраці Державного агенства розвитку туризму України та ІФНТУНГ.
Участь у таких заходах – хороша можливість презентувати власні напрацювання та налагодити контакти для майбутньої співпраці.