Андрій РОМАНЮК, студент групи ІСТ-20-1, Інститут інформаційних технологій
Сьогодні багато хто мріє про освіту і роботу в ІТ. Адже це, можна сказати, одна з найстійкіших сфер української економіки, що витримала і удари пандемії, і умови повномасштабної війни в нашій державі. Стати висококласним фахівцем в ІТ – нині престижно. Але ж як це зробити?
Можливо, зацікавленим юнакам і дівчатам стане в пригоді досвід хлопця, який вже не перший рік іде до своєї мети й готовий поділитися власними висновками.
Знайомтесь: Андрій Романюк, студент Інституту інформаційних технологій Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Коли три роки тому обирав для себе виш, у якому хотів би здобувати освіту, насамперед оцінив власну базу. І, оскільки завжди захоплювався математикою, а в підлітковому віці зацікавився ще й ІТ-технологіями, то відповідь була очевидною: курс – на ІТ. Однак куди саме податися? Нині згадує тих, хто допоміг йому зробити правильний вибір:
-У мене були знайомі, які вже навчались в ІФНТУНГ і розповідали про теплу атмосферу серед студентів та викладачів, про ті можливості, які тут відкриваються і для розвитку особистості, і для майбутньої кар’єри. Тож я зупинив свій вибір саме на Інституті інформаційних технологій ІФНТУНГ і не пошкодував – мої сподівання виправдались. Не дарма наш університет має добру репутацію і завжди стоїть на високому рівні в рейтингах.
На високий рівень у студентському середовищі вийшов і Андрій. За час навчання він став першим заступником голови Студентського парламенту та в. о. голови Студентської ради Інституту інформаційних технологій, членом Вченої ради університету та ІІТ, старостою групи.
А ще Андрій – староста гуртка наукового та інженерного спрямування «Smart Things» на кафедрі інформаційно-телекомунікаційних технологій і систем ІФНТУНГ. Брав участь у Міжнародній науковій інтернет-конференції «Інформаційне суспільство: технологічні, економічні та технічні аспекти становлення» та підготував тези на дві теми «The Role of Trust in Information Technology and Systems» та «Impact of ICT in Oil and Gas Exploration». На базі кафедри юнак займається науковими дослідженнями. Результати – дуже промовисті: йому призначено стипендію Президента України на ІІ семестр 2022/2023 навчального року (https://mon.gov.ua/storage/app/media/uploaded-files/2023/Akadem.imenni.sotsial.stypendiyi.studentam-kursantam.FPO-VO.2023/03/28/Nakaz.vid.28.03.2023-352.pdf).
Крім невпинної роботи над собою, Андрій Романюк знаходить час і для громадської діяльності. За час перебування у СП став організатором та співорганізатором понад десяти інтелектуальних, розважальних та спортивних заходів для студентів університету. Був учасником семінару-тренінгу «Формування моделі відкритого університету: візія студентства та викладачів», який проводився в травні 2022 року за участі Ради молодих учених ІФНТУНГ та Інституту післядипломної освіти.
На перший погляд, дивно, як хлопець встигає так багато, адже в добі для всіх є тільки 24 години. В чому секрет його успішності? Зізнається:
-Мені допомагає самодисципліна, вміння раціонально розподіляти час та правильно встановлювати пріоритети. Не менш важлива й підтримка та повага викладачів. Це зобов’язує!
Втім, і сам Андрій старається підтримувати тих, хто потребує, зголошується до участі в різноманітних заходах в якості волонтера. Він - волонтер ІІІ літньої гімназіади України з легкої атлетики, що проводилась 10-12 травня 2021 року; волонтер XVI літньої універсіади України з легкої атлетики, що проходила 28-30 травня 2021 року;
Крок за кроком він іде до своєї мети, і кожен його рік в ІФНТУНГ – це внесок у майбутнє, про яке мріє. А воно обов’язково відбудеться. Адже Андрій іде до ного під гаслом: «Ніколи не здавайся, навіть якщо це здається неможливим».