«…І на оновленій землі врага не буде, супостата»

Сьогодні ці Шевченкові слова стали кредо життя українського народу. Ще ніколи з такою силою не лунали заклики, як у поезії Кобзаря: звільнитися від чужинського ярма і збудувати власну щасливу країну, де б не було неволі, знущань, страждань та нав’язування чужих звичаїв, культури, традицій. Щоразу, коли в Україні відбуваються значущі події, в усіх на вустах — слова Шевченка. З цитатами з «Кобзаря» стояли на всіх Майданах, йшли на фронт, волонтерили і перемагали.

Кожен українець має пам’ятати про неоціненний вклад Шевченка у розвиток української мови й літератури, в цілому культури, у формуванні національної ідеї. Тому репрезентація його творчості – це дар пам’яті українському генію, прояв національної самосвідомості та гідності.

Цьогоріч студенти І – ІІ курсів Івано-Франківського національного університету нафти і газу за організації кафедри філології та перекладу Інституту гуманітарної підготовки та державного управління писатимуть творчі есе «Мій Шевченко» в рамках конкурсу, оголошеного що ГО «Інноваційні обрії України» задля популяризації творчої спадщини Т. Г. Шевченка, актуалізації пам’яті про Кобзаря та його ролі у закладанні духовних основ української нації, утвердження морально-етичних заповідей митця як важливого чинника консолідації суспільства.