У квітні 2024 р. професорка кафедри екології Факультету природничих наук Людмила АРХИПОВА, що веде дисципліну “Гідрометеорологія” для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП “Екологія” була запрошеною експерткою у телевізійній програмі «Про головне в деталях» ОТБ «Галичина» , яка стосувалася змін клімату на Прикарпатті.
https://nung.edu.ua/index.php/news/naukovytsya-ifntunh-pro-zminu-klimatu-na-prykarpatti-0
18 березня 2024 року навчально-наукові лабораторії кафедри екології ІФНТУНГ мали змогу побачити студенти спеціальності 101 «Екологія» Івано-Франківського коледжу Львівського національного аграрного університету. Екскурсію провів аспірант кафедри екології Володимир Чупа.
13 березня 2024 р. учні ліцею № 13 Івано-Франківської міської ради завітали у гості на кафедру екології ІФНТУНГ. Ознайомлення з особливостями навчання, перспективами працевлаштування та навчально-матеріальною базою провів випускник школи № 13, доц. кафедри Тарас Качала.
https://nung.edu.ua/index.php/news/13-litsey-u-hostyakh-na-kafedri-ekolohiyi
17 травня 2023 року на кафедру завітали школярі 1 класу Ліцею № 17 Івано-Франківської міської ради!!! Це перший «випадок» у нашому університеті, коли такі маленькі діти відкривали для себе таємничий і цікавий світ екології, з сучасними приладами, які використовуються у навчальному процесі та наукових дослідженнях. Дітей зустрічали завідувач кафедри, професор Ярослав Адаменко, та перший проректор Олег Мандрик. А викладачі кафедри - Тарас Качала, Микола Штогрин, Марина Орфанова, допомогли провести перші дослідження.
12 травня 2023 р. у Івано-Франківську науковці різних галузей знань та бізнесмени зустрілись для обговорення та представлення публіці гіпсового відбитку носорога в позі його залягання (копія оригіналу знайденого носорога в с.Старуня Богородчанського району). До обговорення ідей, планів та перспектив долучився ДенисЗорін - кандидат. геол.наук,доцент кафедри екології ІФНТУНГ
.
https://nung.edu.ua/index.php/news/starunya-svitovyy-fenomen-arkheolohiyi
Студенти 2-5 курсів кафедри екології інженерно-екологічного факультету з метою проведення просвітницької екологічної роботи та пропагування здорового харчування для учнівської молоді підготували цикл бесід на тему “Небезпека продуктів харчування”: “Доцільність використання жуйки”, “Газовані напої”, “Енергетичні напої”, “Шоколаду, так чи ні!”, “Шкідливість чипсів”. Доповіді з презентаціями були підготовлені для трьох вікових категорій: початкова, середня та старша школа Протягом 2012-2013 н.р. студенти зустрілись з учнями початкових класів сільських шкіл Загвіздя, Іваниківки та Підлісся Івано-Франківської області, ЗОШ № 3, 4 і 18 м. Івано-Франківська.
30 жовтня 2013 року до Дня захисту Чорного моря провели цикл тематичних лекцій зі студентами інженерно-екологічного інституту.
Формування екологічної свідомості мешканців м. Івано-Франківськ (зокрема молоді), популяризація роздільного збору сміття, шляхом проведення двохденного фестивалю 5-6 червня 2015 року «EcoLifeStyle» - життя у стилі ЕКО. Неосвідченість громадян веде до швидкого забруднення навколишнього середовища. Саме тому, ідея фестивалю полягає насамперед у підвищенні рівня екологічної свідомості мешканців міста; ознайомленні з важливістю сортування побутових відходів; заклику і рекомендаціях що до відмови від поліетилену і пластику; ознайомленні з інформацією, щодо утилізації відходів; ознайомленні з прикладами повторного використання деяких видів відходів; показати, що екологічний транспорт – це модно; заклику до використання безпечних для навколишнього середовища і людини побутових засобів. Місце проведення – Вічевий майдан, стометрівка
http://old.nung.edu.ua/news/%C2%ABecolifestyle%C2%BB-%D0%B6%D0%B8%D1%82…
Студентами під керівництвом доцентів кафедри екології Марин Орфанової та Теодозії Яцишин, доцента кафедри туризму Олени Побігун протягом грудня 2015 і березня 2016 років проводились екологічні вікторини у навчальних закладах Івано-Франківська: Природничо-математичний ліцей, Школа ліцей для обдарованих дітей, ЗОШ № 25 і гімназії № 3.
Студенти у квітні 2016 року реалізували екологічний проект «Сонячне дерево»
Оля Євчук була ініціатором екологічного проекту «Сонячне дерево» в рамках проекту «Молодь та громадські організації: назустріч сталому розвитку» та проекту «Покоління Stanisławowa». За підтримки директора інженерно-екологічного інституту Мирослава Мазура, доцента кафедри екології Марини Орфанової разом з ініціативою «Зелені мурахи», ініціативи «Еколайфстайл», студентським профкомом, за грантової підтримки Української молодіжної кліматичної організації, коворкінгу «Корпус 13», німецького фонду DRA на території ІФНТУНГ було встановлено «Сонячне дерево» - як авангард-ідея просування екологічно-чистих технологій.
Студенти та викладачі кафедра екології долучилися до профорієнтаційного інтерактивного заходу для дітей до 18 років «Місто професій – 2016», який був проведений 10 вересня 2016 року в Івано-Франківському міському парку імені Т. Г. Шевченка http://surl.li/beaba
Доцент кафедри екології Марина Орфанова, асистенти кафедри екології Тамара Кундельська і Тарас Качала показали дітям переносні екологічні прилади і ознайомили їх з найпростішими екологічними дослідженнями.
На початку червеня 2017 року в Івано-Франківську відбувся День Дій «Від слів до дій!» в рамках програми «Міста для життя» (350.org) з метою об’єднати кліматичних активістів. В рамках заходу відбувся ЕкоГеоКвест , який вдало поєднав питання історико-культурної спадщини Івано-Франківська та місць, які мають екологічну цінність. Організаторами заходу були доцент кафедри екології Марина Орфанова, заступник директора інженерно-екологічного інституту Володимир Романюк, студентка кафедри екології групи ПЕ-14-1 Василина Юпин, які отримали подяки
«Екогеофорум-2018: сучасна молодь за чисте довкілля» 13 квітня 2018 року на кафедрі екології відбулося засідання секції «Екологія та охорона навколишнього середовища» науково-практичної конференції «Екогеофорум-2018: сучасна молодь за чисте довкілля». У роботі прийняли участь учні навчальних закладів міста Івано-Франківськ та Івано-Франківської області, які представили свої цікаві перші наукові дослідження
«Молодіжний екогеофорум – 2020» відбувся сьогодні, 10 грудня, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Захід організовано керівництвом Інституту природничих наук і туризму за підтримки Міністерства освіти і науки України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА. Учасниками форуму стали учні закладів середньої освіти та студенти коледжів м. Івано-Франківськ та Івано-Франківської області, які цікавляться науковими дослідженнями у сфері збереження навколишнього середовища. Студенти також підготували тези доповідей та прийняли участь в організації Форуму. На кафедрі екології було дві секції: «Екологія та захист навколишнього середовища» і «Біологія» https://nung.edu.ua/news/molodikh-ekologiv-prikarpattya-obednav-ekogeoforum-2020.