Королева нафти, профільні міністри та Грифон Фіро завітали на День знань до ІФНТУНГ

Сьогодні на центральній площі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу  панує неймовірна драйвова атмосфера з нагоди святкування Дня знань та урочистої посвяти першокурсників 2021/2022 навчального року в студенти. Адже все відбувається у форматі офлайн: першокурсники усіх навчально-наукових інститутів та структурних підрозділів ІФНТУНГ – коледжу електронних приладів,  Калуського коледжу економіки, права та інформаційних1 технологій, фізико-технічного ліцею, студенти, керівництво університету, викладачі, батьки, високоповажні гості. Енергетику та емоції не передадуть жодні ґаджети! Як народжується нова університетська спільнота – треба бачити!

Новий етап у житті першокурсників, свідомий вибір фаху, духовні цінності, любов до Батьківщини, батьків й вчителів, які виплекали таку розумну й талановиту молодь, активну громадську позицію, можливості, цілеспрямованість у досягненні цілей, 2цікаве студентське життя згадують у своїх виступах і ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський, і запрошені високоповажні гості –  начальник групи управління та взаємодії Центрального управління забезпечення пальними та мастильними матеріалами Тилу Командування Сил логістики Збройних сил України, підполковник Дмитро Зубець, голова Асоціації випускників ІФНТУНГ Василь Рудко та архієпископ і митрополит Івано-Франківський Української Греко-Католицької Церкви Володимир Війтишин та випускники ІФНТУНГ – заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Богдан Футерко й Івано-Франківський міський3 голова Руслан Марцінків. В словах привітання колишніх випускників до першокурсників гордість за свою альма матер та побажання використати студентські роки для отримання фахових знань та розвитку України, адже сьогоднішня освічена  та компетентна молодь – запорука успішної країни.

Про початок чергового нового навчального року в умовах неоголошеної війни на сході України нагадують хвилина мовчання на вшанування пам’яті всіх загиблих та квіти, покладені до пам’ятного знаку нашим полеглим у цій війні студентам – Тарасу Зозулі та Андрію Прошаку. Завдяки мужності наших захисників синьо-жовтий прапор  майорить у кожному місті і селі України, увінчує кожну перемогу, офіційний прийом чи свято. Підняти прапор України на урочистостях кожен вважає для себе за честь, якої сьогодні в університеті удостоєні директор Інституту нафтогазової інженерії Олег Витязь, завідувачка кафедри публічного управління та адміністрування (ІГПДУ) Мар’яна Орлів та студенти – магістрантка Тетяна Баволяк (ІПНТ) та голова студентської ради Інституту інформаційних технологій Андрій Романюк.

4Урочисті миті посвяти – наказ ректора про зарахування до університету, передача символічних Ключа Знань та Студентського квитка від кращих магістрів ІФНТУНГ першокурсникам, знайомство з адміністрацією університету та Її Величністю –  Королевою нафти, яка понад 50 років визначає профіль нашого університету.  За її наказом запускають верстат-гойдалку, який викачує з надр нафту для традиційної посвяти першачків у студенти. Нафтовим рукостисканням вчорашні юнаки та юнки стають частиною великої університетської нафтогазової спільноти. Всі вони сьогодні знаходяться під крилом своїх профільних інститутських міністрів – директорів навчально-наукових інститутів, які віднині стануть їм і за друзів, і за порадників, і за наставників. «А висококваліфіковані викладачі навчатимуть фахових премудростей та навичок, щоб бути конкурентними на сучасному ринку праці та реалізувати себе у професії й зробити успішну кар’єру», - за цим прийшла в ІФНТУНГ першокурсниця Інститут нафтогазової інженерії Софія Керц, вона ж Королева нафти.

Родзинкою свята стала презентація Талісмана Студентського парламенту – Грифона Фіро – міфічного персонажа, який поєднує у собі5 владу над повітрям та надрами. «Дуже знаково, - вважає в. о. голови Студентського парламенту Олександр Аршулік. – Хто має владу над надрами, а наш університет готує таких фахівців, той може освіти й повітряні простори. Створенням талісмана ми вирішили приєднатись до традицій західних шкіл та університетів, які віддавна це практикують».

Першокурсники й гості сьогодні мали змогу побачити університетські таланти, серед яких чимало вчених, викладачів,  винахідників, спортсменів, вокалістів й хореографів. Кращі досягнення університетської спільноти за рік були відзначені грамотами і подяками, а найновіші видання наших викладачів та науковців були представлені на книжковій виставці Науково-технічної бібліотеки у фойє університету.. Відтепер до них зможуть долучитись й новоспечені студенти. А розвивати творчий потенціал їм допомагатиме Центр культури і дозвілля студентів, Центр молодіжного спорту, Студентська профспілка та Студентський парламент.

Неперевершену атмосферу святкового дійства до Дня знань та урочистої посвяти першокурсників організував та реалізував Центр культури і дозвілля студентів під керівництвом заступниці проректора з виховної роботи Наталії Концур-Карабінович. Прекрасні художні номери додали урочистості градус! Велика подяка виконавцям – ведучим, декламаторам, вокалістам, художнім колективам, танцюристам та хореографам, мажореткам та тим, хто залишився за лаштунками, але без яких свято б не було таким злагодженим, гармонійним та драйвовим!

З Днем знань та в добру путь, першокурсники.

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22