Глобальні виклики – інноваційні рішення

IV Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів і молодих вчених «Адаптація до глобальних змін та викликів в економіці, туризмі, рекреації та захисті довкілля» стала знаковою подією, об’єднавши молодих вчених та досвідчених фахівців у чотирьох потужних секціях.

Секція 1: «Сучасні тренди розвитку економічних систем в умовах глобальних викликів» ( модератор – заступниця директора  Інституту економіки та менеджменту Світлани Король), заступника директора з наукової роботи, к.е.н., доц., секція вирувала палкими обговореннями. Учасники заглибились у найактуальніші питання: від викликів глобалізації та механізмів відновлення економіки до формування економічного мислення молоді, розвитку сільського зеленого туризму, цифровізації та забезпечення економічної безпеки. Справжнім святом знань став конкурс наукових робіт учнів 9-11 класів, де їхні таланти сяяли яскраво. Переможцями стали:

1 місце − Аріна Ковальова  (Івано-Франківський приватний заклад ліцей «ВС СКУЛ»).

2 місце − Анастасія  Білінська (ВСП «Стрийський фаховий коледж Львівського НУП»).

Секції 2 і 3: «Туризм та індустрія гостинності: сучасний стан та перспективи розвитку» та «Актуальні проблеми розвитку рекреаційної діяльності в умовах війни та поствоєнний період».  Ці секції, сповнені енергії молодості, відкрилися презентаціями наукових доробків учнів шкіл та здобувачів коледжів, надихаючи на нові звершення. Під керівництвом модератора Ярослави Коробейникової, зав. кафедри туризму, рекреації та регіонального розвитку, відбулося визначення переможців, чиї ідеї вразили журі:

1 місце - Анна Осадча  (Івано-Франківський науковий фізико-технічний ліцей Івано-Франківської обласної ради).

2 місце - Марія Сумарук  (Фаховий коледж ЗВО "Університет Короля Данила"), Добош Марія (ВСП «Стрийський фаховий коледж Львівського національного університету природокористування»).

3 місце - Вікторія Бежук, Світлана Качорак  (ВСП "Тлумацький фаховий коледж Львівського національного університету природокористування»). Здобувачі-переможці, чиї праці стали справжнім відкриттям, були урочисто нагороджені грамотами та цінними призами особисто директором ІЕМ Побігуном С.А. 

Також прозвучали 9 глибоких доповідей студентів та науково-педагогічних працівників ЗВО України щодо розвитку спеціалізованих видів туризму, розширення інфраструктури та покращення навігації. Особливий інтерес викликала доповідь Оришка С.П. (ВСП «Івано-Франківський фаховий коледж фізичного виховання НУФВСУ») про життєво важливу необхідність спеціалізованої підготовки інструкторів з активного туризму та надання домедичної допомоги.

Секція 4: «Захист довкілля та енергоефективні технології» стала магнітом для активної молоді, досвідчених дослідників, представників громадських організацій та органів влади, які зібралися, щоб рішуче обговорити найактуальніші виклики у сфері охорони довкілля та енергоефективності. Неймовірна кількість – понад 65 тез матеріалів – свідчить про надзвичайну зацікавленість молоді у вирішенні нагальних екологічних проблем! Особливо вразили доповіді молодих вчених Олега Фафлея та Мар’яна Слабіноги, які презентували грантові проєкти – справжні кроки до чистого майбутнього. Студентські доповіді розкрили важливі та глибокі теми сучасної екології, пропонуючи інноваційні рішення, серед яких:

  • Діана Линник – використання відходів рослинництва як біоадсорбентів.

  • Марія Медвідь – проблема мікро- та нанопластикового забруднення.

  • Євніка Решетняк – забруднення повітря в Україні.

  • Петро Панівник – взаємодія нафтової галузі, екології та альтернативної енергетики. Юні дослідники представили інноваційні ідеї щодо створення духовно-екологічних просторів, моніторингу радіаційного стану та ролі Київського зоопарку у збереженні біорізноманіття.

 Переможців нагороджено цінними призами. 

До секції долучилися справжні науковці, чиї знання надихали та вражали. Так, проф. Володимир Коцюбинський здійснив  глибоке дослідження впливу радіації на організм людини, а представниці гідрометеорологічних служб –  Тетяна Атаманюк та Світлана Бігун – ділились актуальними даними щодо змін клімату, які є життєво важливими для формування міського простору. До обговорень активно долучилися: Надія Кромкач  (заступниця директора Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради), викладачі Федорко Наталія та Фелик Катерина (Івано-Франківський фаховий коледж Львівського НУП), завідувачка кафедри екології Орфанова Марія, науковці кафедри технології захисту навколишнього середовища на чолі із завідувачкою Галиною Грицуляк та невтомною модераторкою секції Теодозією Яцишин

Кульмінацією плідної роботи секції стала розробка важливої резолюції, що відкриває шлях до подальшої співпраці та включення інноваційних пропозицій у Стратегію міста Івано-Франківськ щодо адаптації до змін клімату та екологічної політики – це справжній крок у майбутнє!

Робота в секціях стала динамічною платформою для активних наукових дискусій, обміну безцінним досвідом та пошуку революційних рішень для ефективного економічного управління, розвитку туризму та рекреації. Організатори Конференції висловлюють щиру, від усього серця, подяку директору Володимиру Корнуті, невтомній команді Центру інноваційного розвитку та голові Ради молодих вчених Василю Витвицькому за неоціненну підтримку та допомогу в організації цього грандіозного заходу!

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10