Це питання стояло у фокусі ІХ міжнародної конференції «Надрокористування в Україні», що відбулась наприкінці минулого тижня за організації Державної служби геології та надр України, Державної комісії України по запасах корисних копалин та за співорганізації ІФНТУНГ.
Метою Конференції є підвищення ролі надрокористування в Україні, розвиток міжнародного співробітництва з питань надрокористування, вирішення питань залучення інвестицій в мінерально-сировинний комплекс держави, обмін досвідом з геологічного вивчення та використання надр; обговорення актуальних проблем геологічної галузі й надрокористування; проблеми нарощення мінерально-сировинної бази України, визначення нових напрямів наукових досліджень.
У пленарних та секційних панелях, воркшопах та Круглому столі «Шляхи вдосконалення Інструкції із застосування Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр до геолого-економічного вивчення ресурсів перспективних ділянок та запасів родовищ вуглеводнів», які відбулись у рамках конференції, взяли участь науковці ІФНТУНГ, зокрема, профільні – з кафедри геології та розвідки нафтових і газових родовищ: завідувачка кафедри Ірина МИХАЙЛІВ, проф. Сергій КУРОВЕЦЬ, декан Факультету природничих наук Олександр ТРУБЕНКО.
Тематика конференції розподілились на вісім секцій. Науковці університету представили свої напрацювання у двох секціях. Доц. Ірина МИХАЙЛІВ виступила з доповіддю «Класифікація PRMS: основні терміни та теоретичні основи виділення класу «Умовні ресурси» на секції «Методика і практика геолого-економічної оцінки родовищ корисних копалин за різними класифікаційними системами».