ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ! програми Interreg NEXT проект Improve the visibility of the joint cultural heritage through Carpathian Cultural Route

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

На кафедрі екології в ІФНТУНГ виграно черговий міжнародний проект в програмі транскордонного співробітництва HUSKROUA 2021-2027. ІФНТУНГ – один з партнерів.  І це продовження вже реалізованого в ІФНТУНГ (2021-2023 рр) проекту, пов’язаному з Карпатським культурним шляхом Керівник проекту проф. Людмила Архипова, координатор проекту – проф. Я.О.Адаменко. 

Назва проекту: Improve the visibility of the joint cultural heritage through Carpathian Cultural Route

Партнери проекту: Головний бенефіциар -  Development Centre for Small and Medium Sized Enterprise Maramures (Румунія, Марамуреш) та партнер Громадська організація «Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини (АЕРІФ)»

Проект «Покращення видимості спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях» (HICART II) має головну мету покращити видимість існуючого Карпатського культурного шляху як інструменту, спрямованого на підтримку валоризації культурної та історичної спадщини в Карпатському  Єврорегіоні. Проект HICART II сприятиме Пріоритету 2, Цілі 2.2 Програми HUSKROUA, організовуючи та впроваджуючи тренінги транскордонного співробітництва, обмін досвідом та дні культури транскордонного співробітництва. 

Важливим потенціалом Карпатського регіону є історико-культурна спадщина. Фактичне партнерство розробило Карпатський культурний шлях (CCR) як інтегрований продукт культурної спадщини. CCR утворено 40 об’єктами культурної спадщини, 20 в Україні (Івано-Франківська та Закарпатська області) та 20 у Марамороському повіті, Румунія. Проект HICART II спрямований на покращення видимості CCR як інструменту, спрямованого на підтримку валоризації культурної та історичної спадщини в Карпатському Єврорегіоні. Розвиток CCR передбачає також розширення учасників маршруту 12 новими членами, 6 в Україні та 6 в Румунії. Заплановане регіональне дослідження дозволить визначити потреби членів CCR у навчанні та обміні досвідом. Ми оновимо Концепцію CCR для валоризації та просування. Проведення семінарів та турів з обміну досвідом для зацікавлених сторін розширить потенціал представників, допоможе їм отримати базові знання та розробити та впровадити заходи щодо розробки маршрутів. Ми організуємо 2 міжнародні конференції, спрямовані на популяризацію результатів семінарів та турів з обміну досвідом, а також на популяризацію регіональної нематеріальної спадщини. Розробка доступних цифрових матеріалів сприятиме розумінню, необхідному для збереження історико-культурної спадщини в регіоні. Проект сприятиме розробці широкого спектру рекламних матеріалів, таких як: тримовний посібник CCR, картки пам’яті з відеопрезентацією CCR. Проект також передбачає оновлення спільного українсько-румунського сайту та мобільного додатку. Реалізація проекту сприятиме підвищенню впізнаваності регіону зі спільною культурно-історичною спадщиною. Інновація проекту полягає в тому, що він вперше в Україні та Румунії забезпечує видимість інтегрованого продукту культурної спадщини CCR.

 

  • ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!