У вівторок 28.05.2024 р. студенти, аспіранти і викладачі (Діана Бургарт, Юлія Боровик, Андрій Кабан, Богдан Цимбалістий, Ілона Кобилянська, Олександр Тишко, Руслан Ліуш, Юрій Букатка, Андрій Коржов, Ігор Пронюк, Володимир Копей) кафедри КМВ взяли участь у вебінарі на тему: «Підходи до проєктування у машинобудівництві. Автоматизація проєктування шляхом побудови генеративних алгоритмів з повторним використанням знань», який відбувся за підтримки Інжинірингової школи Noosphere. Спікер: Вадим Пасько, інженер-дослідник в області аерокосмічної техніки, член дослідницьких груп Міжнародної Астронавтичної Федерації, NASA та CERN, член експертної комісії Українського Фонду Стартапів, засновник стартапу SplineCloud [детальніше про стартап].
Чому це було цікаво? З розвитком систем автоматизованого проєктування з’явилася безліч інструментів і підходів для проєктування механічних систем і елементів. Інтегровані рішення та методи чисельних симуляцій мають суттєвий вплив на сприйняття і формування процесів проєктування, АЛЕ це не завжди позитивно впливає на строки і якість рішень, що приймають на ранніх стадіях. Розібратися в цьому допоміг спікер Вадим Пасько. Він розповів про:
• фази проєктування в машинобудівництві;
• еволюцію інструментів та методологій проєктування;
• нові тренди: генеративний дизайн та програмовані системи 3-мірного проєктування;
• принципи та методологію Knowledge-based Engineering;
• придатність знань до повторного використання;
• генеративну модель крила БПЛА з використанням відкритих інструментів проєктування.
Отримані на вебінарі знання були зараховані магістрантам як навчальне досягнення за темами створення прикладних CAE-систем та їхнього інтегрування в системи вищого рівня.
*