Майбутнє потребує нових спеціалістів!

Про перспективи професії в сфері відновлюваної енергетики розповіли абітурієнтам та їхнім батькам на Дні відкритих дверей освітніх програм кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики, що відбувся 15 червня в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу.

Сьогодні в більшості компаній ринку відновлюваної енергетики спостерігається нестача кваліфікованих фахівців, здатних реагувати на нові тенденції в цій галузі. Щоб допомогти задовольнити попит енергетичного сектору на таких спеціалістів та заповнити прогалини між освітніми можливостями українських університетів і попитом стрімко зростаючого сектору відновлюваної енергетики на фахівців з практичними знаннями та навиками, у 2020 році в ІФНТУНГ відкрито бакалаврську програму «Інженерія відновлюваної енергетики», яка підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Це перша в Україні програма, де готують фахівців для сфери відновлюваної енергетики. Вона поєднує в собі сучасні підходи у викладанні, індивідуальну траєкторію освіти (студент обирає 25% дисциплін), матеріальну база з європейським обладнанням, викладачів-практиків, дуальну освіту, комфортні умови для навчання, орієнтацію на вимоги стейкхолдерів, участь в міжнародних проєктах тощо.

1Спеціальність у сфері альтернативної енергетики – це професія майбутнього, яка набуває актуальності жвавими темпами, наголосила, вітаючи гостей заходу, експертка Проєкту енергетичної безпеки USAID Юлія Галустян: «Розвиток відновлюваної енергетики на сьогодні є не тільки міжнародним завданням, а й нашим державним. Більше того,  це стосується кожного з нас, бо стоїть поруч  з такими глобальними проблемами як подолання бідності, нерівності, голоду, потепління тощо. Ба більше, перехід на невичерпні джерела енергії  сприяє збереженню миру, оскільки однією з причин будь-якої війни і, на жаль, сьогоднішньої, є боротьба за енергоресурси. Тому перед енергетичною галуззю України стоїть  безліч нових викликів, які здатні подолати лише кваліфіковані фахівці, які мають високий рівень знань, вмінь, навичок. І лише працівники енергетичних компаній, які володіють такими навиками, зможуть подолати ці виклики. Ця освітня програма  надає унікальну можливість стати таким фахівцем, за яким ринок буде стояти в черзі!»

2Про те, що освітня програма «Інженерія відновлюваної енергетики» - це стартовий майданчик для молодих і креативних людей, які хочуть долучитися до енергетичної відбудови нашої держави і сприяти її розвитку, переконаний гарант освітньої програми, проректор ІФНТУНГ Максим Карпаш: «Уже зараз ми працюємо не тільки на нашу спільну перемогу, але й на енергетичну відбудову України. Нашій державі потрібні освічені інженери у сфері відновлювальних джерел енергії й енергетичної ефективності та будуть ще потрібні на роки вперед. Нестача професіоналів у цій галузі гарантує нашим випускникам кар’єрне зростання та гідну заробітну плату. Переконаний, що після закінчення навчання вони вийдуть на ринок праці з пакетом конкурентних переваг: високий бал диплому, практичні навики, набуті в професійно обладнаних лабораторіях, перелік стажувань і практик у найкращих українських енергетичних компаніях».

Привітали майбутніх студентів у стінах ІФНТУНГ і директор Інституту інформаційних технологій Ігор Лютак та завідувач кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики Петро Райтер, який  також презентував присутнім магістерську програму «Енергетичний менеджмент».

Із технічними можливостями та напрацюваннями кафедри у сфері відновлювальної енергетики та енергетичної ефективності ознайомив майбутніх студентів доцент Андрій Яворський.

Після знайомства із особливостями освітніх програм, умовами вступу та особливостями навчання, випускники шкіл та їхні батьки охоче долучились до екскурсії сучасними навчальними аудиторіями кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4