20-24 травня 2024 р. студентки гр. ЕКО-21-1 Марія Тємченко та Ірина Коржак представили ІФНТУНГ у низці заходів та подій у рамках Тижня космосу в Кракові в рамках міжнародного проекту UNIVERSEN 2.0 Extended for Ukraine. Керівниками студенток-екологів, які підготували доповіді для VII Конференції з космічних ресурсів KGK2024 (VIIth SPACE RESOURCES CONFERENCE TOWARDS ARTEMIS GENERATION) були професор Мандрик Олег Миколайович та доцент Зорін Денис Олексійович.
https://nung.edu.ua/news/konferentsiya-z-kosmichnykh-resursiv-tsikavo-piznavalno-kosmichno-0
22 квітня 2024 р. студенти з навчально-ознайомчою екскурсією відвівали провідну агрокомпанію «Ґудвеллі Україна», яка знаходиться у Калуському районі. Керівниця відділу з охорони навколишнього середовища компанії Оксана Лашта, випускниця кафедри екології, розповіла про екологічно безпечну модель сільськогосподарського виробництва та принципи сталого розвитку, які вже запровадженні і до яких прагне компанія, ознайомила з ефективною системою переробки відходів і студенти змогли побачити технологічний процес.
Навчально-ознайомча поїздка організована в рамках вивчення дисципліни «Утилізація та рекуперація відходів» за ініціативи гарантів ОПП «Екологія» підготовки здобувачів другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти доц. Марії Орфанової та проф. Олега Мандрика.
https://nung.edu.ua/index.php/news/tzov-gudvelli-ukrayina-zdobuvachi-vypusknyky-robotodavtsi
22 квітня 2024 р. студенти-магістри та аспіранти спеціальності 101 Екологія разом професором кафедри Людмилою Архиповою провели виїзні практичні заняття з навчальних дисциплін «Методологія екологічних досліджень» «Методологія та організація екологічних досліджень та академічна доброчесність» та «Екологічне інспектування» на базі Карпатського національного природного парку. Працівники відділу екологічної освіти провели тематичну екскурсію в Еко-туристичному візит-центрі, науковий співробітник Роман Лазарович представив практичні результати моніторингових досліджень з використанням системи SMART, а завідувач вимірювальної лабораторії аналітичного контролю та моніторингу, к.т.н. Марта Корчемлюк представила сучасні підходи до питань моніторингу водно-болотних угідь та провела лабораторні дослідження якості вод за допомогою портативних приладів. В свою чергу, студенти провели заміри окремих параметрів якості повітря, ґрунту і води в межах постановки експерименту для виконання практичної роботи.
https://nung.edu.ua/index.php/news/praktychni-zanyattya-dlya-mahistriv-i-aspirantiv-na-bazi-knpp
6 квітня 2024 року студенти груп ЕКОм-23-1 і ЕКО-21-1 ознайомились з лабораторією моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР. Фахівці лабораторії детально показали весь процес роботи лабораторії – від моменту реєстрації та кодування проб води, підготовки їх до аналізу, як здійснюється хімічний, фізико-хімічний, спектрометричний та хроматографічний аналізи.
https://nung.edu.ua/index.php/news/buvr-zdobuvachi-vypusknyky-robotodavtsi
11 квітня 2024 р. доцент Марія Орфанова і студенти групи ЕКО-21-1 провели заняття з дисципліни «Утилізація відходів» на громадській сортувальній станції «RE:space», яка знаходиться на території інноваційного центру «Промприлад. Реновація». Учасник проєкту «RE:space» Назар розповів як ГО «Нуль відходів Івано-Франківськ» реалізувала ідею створення сортувальної станції, про актуальність сортування побутових відходів, яким чином організований прийом відходів від населення та організацій. Студенти змогли побачити як відбувається ресайклінг і не аби який інтерес викликав гранулятор, на якому виготовляють з кавової гущі паливні пелети для обігріву приміщення.
https://nung.edu.ua/index.php/news/sortuvannya-ta-resayklinh-vidkhodiv-na-praktytsi
16 вересня 2023 року студенти груп ЕКО-23-1, ЕКО-21-1 разом з викладачами кафедри екології Зоріном Денисом Олексійовичем і Москальчук Наталією Михайлівною побували на території Дністровського регіонального ландшафтного парку імені Сергія Дідича. Туристичний похід був організований Марією Тємченко, студенткою гр. ЕКО-21-1, в рамках реалізації її власної програми заходів як переможниці конкурсу «Амбасадор басейну Дністра». Екскурсовод парку, к. геогр. н. Фоменко Наталія Володимирівна ознайомила студентів з гідро-геологічними та геоморфологічними особливостями Дністровського каньйону, біорізноманіттям лучних і лісових ланшафтів, Одаївським печерним комплексом, найсміливіші змогли спуситись у печеру «Думка». На завершення рекреанти змогли відновити сили та отримали естетичну насолоду від панорами Дністра, що відкривається з Одаївського дельтадрому.
https://nung.edu.ua/index.php/news/dnistrovskyy-rehionalnyy-landshaftnyy-parku-imeni-serhiya-didycha
23 травня 2023 року студенти кафедри екології разом з викладачами мали можливість побувати в унікальному селищі Старуня, яке відоме палеонтологічними знахідками та геологічними пам’ятками, ознайомитись з історією розвитку нафтопромислу на Галичині та побачити руїни Пнівського замку.
Весною 2011 року була організована двохденна поїздка на Закарпаття. Під час поїздки студенти відвідали найбільший масив дикорослих нарцисів у Європі – Долину нарцисів, яка займає площу 256га. У м.Солотвина – найдавнішому центрі видобутку солі в Європі, студенти змогли побачити наслідки техногенного впливу на природне середовище. В деяких місцях утворились котловини, заповнені водою, внаслідок провалу шахт. Глибина цих котловин сягає 20м і більше. Також в цих місцях можна побачити унікальне існування поряд озер з прісною водою та озер з соленою та йодованою водою. Під час поїздки студенти побачили гідрологічну пам’ятку природи, найвищий (36м) природний водоспад Закарпаття – водоспад Труфанець, давні вулкани, базальтові стовби, Чорну Гору на березі р.Тиса, Тербля-Рікську ГЕС. А кінцевим пунктом нашої поїздки було відвідування найбільшого гірського озера Карпат – озера Синевір, де у 1989р. був створений Національний парк.
22 травня 2013 року доцентом кафедри екології Мариною Орфановою організована поїздка для студентів 4 курсу на полігон ТПВ у смт. Рибне в рамках курсу дисципліни «Утилізація та рекуперація відходів».
У травні 2013 року змогли ознайомитись з унікальною пам’яткою природи «Старунським грязьовим вулканом», який знаходиться у Богородчанському районі Івано-Франківської області. Доцент кафедри екології Марина Орфанова також ознайомила студенів з екологічними проблемами нафтогазовидобутку даного регіону.
11 травня студенти екологи змогли ознайомитись з процесом буріння та екологічними проблемами, побувавши на одній з свердловин Долинського УБР
У 2015 році було організоване екскурсійні ознайомче заняття на станції аерації КП «Івано-Франківськводоекотехпром»
У березні 2016 року студенти-екологи 4 курсу під керівництвом доцента кафедри екології Марини Орфанової відвідали з комплексною навчально-ознайомчою екскурсією ТОВ «Карпатнафтохім» (м. Калуш) і Долинський ГПЗ (папка 4_ТОВ «Карпатнафтохім», ГПЗ: фото), де змогли наочно ознайомитись екологічні проблеми та напрямки їх вирішення. Поїздка відбувалась в рамках вивчення дисципліни «Екологія нафтогазового комплексу» і «Утилізація та рекуперація відходів»
Студенти отримали практичні знання з нафтохімічного виробництва
В середині листопада 2018 року студенти 3 і 4 курсів змогли ознайомитись з виробничою діяльністю ТОВ «Карпатнафтохім», технологічним процесом виробництва олефінів, етилену, поліхлорвінілової смоли та каустичної соди, а у цеху нейтралізації і очищення промислових стічних вод вони також мали можливість дізнатись про екологічні проблеми водоочищення промислових вод нафтохімічного виробництва. Організатор навчальної поїздки, доцент кафедри екології Марина Орфанова
29 травня 2019 року студенти ЕКО-17-1 і ТЗ-17-1 з ознайомчою екскурсією відвідали провідну агрокомпанію «Ґудвеллі Україна», яка знаходиться у Калуськомй районі. Не кожному вдається побачити "сердце" біогазового заводу. Працівники підприємства розповіли про екологічно безпечну модель сільськогосподарського виробництва, показали ефективну систему переробки відходів і студенти змогли побачити технологічний процес отриманням біогазу та виробництва "зеленої" енергії.