Основна мета проєкту «Партнерство Румунія-Україна для пом'якшення зміни клімату» - забезпечення сталого розвитку транскордонного регіону RO-UA шляхом організації нового освітнього та дослідницького середовища в галузі енергоефективності, що веде до пом'якшення змін клімату.
Так, протягом останніх років у ІФНТУНГ побудована ціла освітня екосистема у сфері сталого розвитку.
Уже другий рік за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) в університеті впроваджується перша в Україні освітня програма бакалаврського рівня вищої освіти «Інженерія відновлюваної енергетики».
Підготовка фахівців у сфері відновлюваної енергетики допоможе задовольнити попит енергетичного сектору на кваліфікованих спеціалістів і заповнити прогалини між освітніми можливостями українських університетів та попитом стрімко зростаючого сектору відновлюваної енергетики на фахівців з практичними знаннями та навичками.
Це лише другий рік набору на освітню програму, а попит на майбутніх випускників уже є великий. «Ми вже отримуємо запити від представників промисловості, що вони шукають студентів, але ми також розуміємо, що відпускати їх з другого курсу не можемо. Світовий консенсус у сфері енергетики сьогодні наступний: у 2024 році, за багатьма оцінками, пік споживання нафти уже буде пройдений, а пік споживання відновлюваних джерел енергії якраз почнеться. І ми розуміємо, що за тими студентами, які зараз у нас навчаються і в найближчому майбутньому стануть випускниками, ринок буде стояти в черзі», - каже гарант освітньої програми Максим Карпаш.
У порівнянні з минулим роком, коли на щойно започатковану програму вступили шість студентів, цьогоріч кількість першокурсників збільшилася вдвічі - до тринадцяти (серед них 5 дівчат). Самі студенти не приховують своїх вражень від перших днів навчання в університеті. Те, що досі студенти бачили лише в інтернеті, нині можуть перевірити як це працює наочно. Для навчання й практики студентів освітньої програми «Інженерія відновлюваної енергетики» в університеті відкрили сучасні лабораторії й аудиторії. Це стало можливим завдяки гранту від USAID Проєкту енергетичної безпеки. Лабораторії оснащенні найсучаснішим навчальним обладнанням для гідроенергетики, біоенергетики, тут є геліоколекторна станція, вітрогенератор, власна сонячна електростанція, навчальні стенди тощо. Крім того, відкрито сучасний комп’ютерний клас зі спеціалізованим ліцензійним програмним забезпеченням.
Уже сьогодні можна впевнено говорити про те, що після закінчення цієї освітньої програми молоді фахівці вийдуть на ринок праці з пакетом конкурентних переваг: це будуть високий бал диплому, практичні навики, набуті в професійно обладнаних лабораторіях, перелік стажувань і практик у найкращих українських енергетичних компаніях, репутація університету та освітньої програми з інженерії відновлюваної енергетики.
Проєкт «Партнерство Румунія-Україна для пом'якшення зміни клімату» фінансується Європейським Союзом. Тривалість - 1,5 роки (01.11.2020 - 30.04.2022).
Загальний бюджет на партнерів - 248 202,00 євро, в т.ч.: бюджет для України – 184 670,00 (ґрант ЄС – 165 930,00 євро, внесок українських партнерів – 18 740 євро).