Студентка ІФНТУНГ - амбасадорка напряму енергетики у 2021 році!

За результатами фінальної конференції лідерської програми «Rising Stars in Energy» студентка першого курсу освітньої програми «Інженерія відновлюваної енергетики» Юлія Григораш отримала статус амбасадорки напряму енергетики у 2021 році.

Відзначимо, що у фінал програми «Rising Stars in Energy» пройшли лише 7 студенток енергетичних спеціальностей з різних куточків України (Київ, Харків, Івано-Франківськ, Маріуполь, Одеса, Нетішин, Бровари). Протягом двох тижнів учасниці програми проходили майстер-класи з проєктного менеджменту, дизайн-мислення, гендерної рівності, пітчингу та комунікації проєктів у соціальних медіа; зустрічались із представниками провідних енергетичних компаній України, Жіночого енергетичного клубу України, фахівцями у сфері енергетики; проводили зустрічі зі школярами та школярками. І найголовніше – розробили власні проєкти, як зацікавити дівчат шкільного віку енергетикою.

1Мета проєкту Юлії – ознайомити дівчат віком від 7 до 18 років зі сферою енергетики, зацікавити їх у вивченні та дослідженні енергетичних процесів, заохотити працювати та розвиватись у цій сфері.

Сама Юлія Григораш стане найкращим прикладом для школярок, адже для неї енергетика – це саме та сфера, в якій вона бачить себе фахівцем і твердо вірить у своє успішне професійне майбутнє, бо бачить перспективу: «Вірю, що в майбутньому енергетика нашої країни перейде на використання відновлюваних джерел енергії (сонця, вітру, води) і такі спеціалісти як я будуть затребувані на ринку праці. Тому й обрала для себе спеціальність «Інженерія відновлюваної енергетики»

Студентка й надалі планує працювати у напрямку популяризації енергетичних спеціальностей серед школярів і вже має ідеї як це реалізувати: «Мій проєкт передбачає: проведення 4 лекцій на теми для дітей віком від 7 до 12 років; розробку матеріалів у форматі презентацій та відео для вчителів Української гімназії №1 на теми «Енергетика», «Енергоефективність», «Профорієнтація», «Гендерна нерівність»; організацію конференції «Перспектива кар’єрного росту в галузі енергетики» і звичайно – поширення інформації серед громадськості».

Довідково. «Rising Stars in Energy» - це програма лідерства для студенток, які навчаються на енергетичних або дотичних до енергетики спеціальностях. Мета програми  – популяризація рольових моделей дівчат-студенток, сприяння мотивації у дівчат обирати енергетичні спеціальності та будувати професійну кар’єру у сфері енергетики.

Програма проводиться в рамках грантової ініціативи «Дівчата в енергетиці», що реалізується Центром «Розвиток КСВ» за підтримки USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ).

 

  • 1
  • 2
  • 3