18 травня 2021р відбулося урочисте відкриття Центру інноваційного розвитку в рамках виконання проєкту 2SOFT/1.2/86 «Ro-Ua Транскордонний академічний розвиток для досліджень та інновацій». На відкриття центру були запрошені голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович, керівництво та викладачі ІФНТУНГ, а також студенти та майбутні абітурієнти - учні ліцеїв та технікумів.
Навчально-виробнича лабораторія Центру складається з двох зон. Перша - це co-working-зона з сучасними засобами проєктування, 3D-сканером, кількома 3D-принтерами, комп’ютерною технікою, інтерактивною дошкою тощо. Інша зона – виробнича, в якій розміщено реальне виробниче обладнання: малі й великі фрезери (портальні, три осі); токарно-фрезерний верстат (діаметр-довжина аж до 300-1400мм); лазерні гравери-різаки (СО2); верстаки, оснащені інструментом із ручним та електроприводом; пневмокомплект (для фарбування і не тільки); ріжучий плоттер тощо). Вартість обладнання - понад 100 000 євро.
Керівницею проєкту є завідувачка кафедри інженерної та комп’ютерної графіки, професорка Шкіца Лєся Євстахівна.
Співробітники та студенти кафедри КМВ входять в групу виконавців проекту, а саме:
Панчук Віталій Георгійович - технічний експерт з інноваційних технологій
Онисько Олег Романович -технічний експерт з електромеханічних систем
Борущак Любомир Онуфрійович - технічний експерт з верстатів з ЧПК
Шурубайло Дмитро Іванович ( магістр гр ПМКм-20-1) - інженер проекту
Серед основних завдань Центру:
- розвиток компетентностей дослідників і студентів у використанні сучасних технологій проєктування та виробництва;
- об’єднання ініціативних та технічно творчих людей на основі реалізації технічних ідей із бази даних потреб і проектів;
- забезпечення можливостей для інновацій командами проєктів студентів і співробітників університету;
- реалізація зацікавленими країнами власних ідей, що потенційно призведе до просування вищої технічної освіти;
- виробництво моделей та макетів зацікавленими інноваційними підприємцями для полегшення подолання шляху між ідеєю та її практичною реалізацією.
Читати більше: на сайті ІФНТУНГ та на сторінці кафедри КМВ у Facebook (1) (2) (3)
*