Вирішити складні енергетичні проблеми та підвищити якість підготовки профільних фахівців

«Саме з такою метою на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відкрито науковий парк «Надійний трубопровідний транспорт енергоносіїв», - ділиться думками проректор з наукової роботи Ігор Чудик. – Парк має великі та амбітні плани. Результатом діяльності парку університет хоче бачити досягнення у сфері енергетичної незалежності України. Розробки, котрі будуть втілені та комерціалізовані в науковому парку, служитимуть на користь держави, щоб Україна  залишалась гравцем на енергетичному ринку Європи. Крім того, ми готові показати, що український науковий продукт конкурентоспроможний». 

На думку науковця, сьогодні енергетична галузь  України повинна конкретно та швидко реагувати на зміни, які відбуваються в геополітиці. Це – проблеми,  пов’язані з диверсифікацією джерел енергії та екологією. Останні спричинені викопними видами палива, які забруднюють   довкілля та призводять до глобального потепління. Почасти задля швидкої адаптації до цих змін та наукової підтримки можливостей безболісного переходу на нові джерела енергії ІФНТУНГ створив парк, основним завданням якого є обґрунтування переходу газотранспортної системи для транспортування інших енергоносіїв, напр. водню. Проте, попри зношеність газотранспортної системи України, яка подекуди вимагає нагального ремонту, якісних першочергових досліджень вимагають можливості її експлуатації в нових умовах для транспортування газоводневої суміші та чистого водню сталевими трубопроводами, що є проблемним через водневе окрихчення сталі. Адже університет вже має певні наукові розробки у сфері водневої енергетики, хоча основний напрям наукових досліджень пов’язаний з газотранспортною системою та її функціонуванням в різних умовах.

Науковці ІФНТУНГ готові провести необхідні експерименти та використати ефективні напрацювання

Але самостійно зробити це дуже складно, адже лише на Західній Україні протяжність магістральних газопроводів надзвичайно велика та й систем для прокачування газу та газосховищ чимало. Тож, щоб їх повноцінно використовувати, слід об’єднати потенціал співпраці науки,  виробництва та бізнесу заради позитивного результату.

Підготовка профільних фахівців

Одним з секторів діяльності наукового парку є просування наукових ідей, практика та самореалізація студентів. А оскільки на теренах Прикарпаття є багато трубопровідних об’єктів, то парк якнайкраще готуватиме їх до професійного життя, розширить можливості розвивати галузь. Серед установок та обладнань парку: експериментальний блок, блокова система обладнання університету. Крім того, партнери з Приватного акціонерного товариства «Промислово-виробничий інститут зварювально-ізоляційних технологій «Нафтогазбудізоляція» забезпечать необхідне виробничо-технологічне устаткування, машини та матеріали. Створений спільно об’єкт вирішуватиме складні науково-виробничі проблеми в енергетичній сфері, а також дозволить підвищити якість підготовки профільних фахівців.

Тож не за горами – результати науково-дослідної та інноваційної діяльності новоствореного наукового парку, які вирішуватимуть важливі для енергетичної сфери України завдання.

​​​​​​​