Львівський політехнічний інститут
Розробка нафтових і газових родовищ
Доктор технічних наук
професор
ІФНТУНГ, кафедра видобування нафти і газу, професор.
Розвиток теоретичних і прикладних основ підвищення ефективності розробки родовищ газу і нафти у різних гірничо-геологічних умовах
Заслужений діяч науки і техніки України (1994 р.),
Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2006 р.),
Подяка Президента України (2000 р.),
Відмінник освіти України (2000 р.).
Закінчив Дрогобицький нафтовий технікум за спеціальністю «Експлуатація нафтових і газових свердловин» (1958 р.), Львівський політехнічний інститут за спеціальністю «Розробка нафтових і газових родовищ» (1964 р.) та очну аспірантуру МІНХ і ГП ім. І.М. Губкіна (1970 р.) із захистом кандидатської дисертації на тему «Дослідження особливостей процесу витіснення газу водою стосовно дорозробки газових родовищ». Після закінчення технікуму працював у ГПУ «Шебелинкагазвидобування» та НГВУ «Надвірнанафтогаз» оператором з видобування нафти і газу, ст. оператором з дослідження свердловин, інженером. З 1964 р. працює за розподілом в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, де сьогодні обіймає посаду професора. З 1991 по 2015 р. обирався за конкурсом завідувачем випускової кафедри «Видобування нафти і газу». У 1995 – 2000 р. р. був проректором з наукової роботи. У 1988 р. захистив докторську дисертацію на тему «Фізичні і технологічні основи підвищення вуглеводневилучення із родовищ природних газів за природного і штучного водонапірного режиму», а в 1990 р. отримав атестат професора.
Стажування в НДПІ ПАТ «Укрнафта» з 01.11.2022 р. по 23.12.2022 р. в обсязі 180 годин (6 кредитів). Тема: Визначення норм технологічних втрат та виробничо-технологічних витрат нафти, конденсату, природного та нафтового газу і газоподібної вуглеводневої сировини під час їхнього видобування, підготовки до транспортування та транспортування.
Професор Кондрат Р. М. читає лекції з дисциплін: «Новітні технології розробки та експлуатації газових і газоконденсатних родовищ», «Технологія розробки газових і газоконденсатних родовищ», «Проектування розробки газових і газоконденсатних родовищ», «Розробка та експлуатація газових і газоконденсатних родовищ» (для студентів стаціонарної та заочної форм навчання) і «Проблемні питання підвищення ефективності розробки газових і газоконденсатних родовищ» (для аспірантів). Керує курсовими проектами і магістерськими роботами студентів спеціальності «185. Нафтогазова інженерія та технології», спеціалізації «Видобування нафти і газу»
Відомий вчений у сфері теорії і проектування розробки газових, газоконденсатних і нафтогазоконденсатних родовищ. Керівник наукової школи «Фізико-технологічні основи підвищення газонафтоконденсатовилучення із родовищ і продуктивності свердловин». Створив фізичні, теоретичні і прикладні основи методів активного впливу на нафтогазоносні пласти, привибійну зону і стовбур свердловин для підвищення поточного видобутку і ступеня вилучення нафти, газу і конденсату із родовищ. Розробив нові технології підвищення газовилучення із газових родовищ за газового та водонапірного режимів і вуглеводневилучення із газоконденсатних і нафтогазоконденсатних родовищ в умовах розробки на виснаження із підтримуванням пластового тиску, інтенсифікації припливу вуглеводнів до свердловин і забезпечення стабільної роботи свердловин з підвищеними дебітами за наявності ускладнюючих чинників. Технології захищені охоронними документами, включенні в технологічні проєкти розробки родовищ і впроваджені на родовищах України та інших держав. Підготував 2-х докторів і 10 кандидатів технічних наук.
Є лауреатом державної премії України в галузі науки і техніки за 2006 р. за колективну роботу «Енергетична безпека держави: високоефективні технології видобування, постачання і використання природного газу». Обраний академіком Української нафтогазової академії і член-кореспондентом Академії гірничих наук України. Був членом акредитаційної експертної та наукової рад міністерства освіти і науки України і Центральної комісії з розробки газових, газоконденсатних, нафтових родовищ та експлуатації підземних сховищ газу Міненергетики України, є членом спеціалізованої вченої ради із захисту докторських дисертацій і редколегій 4-х науково-технічних журналів.
Автор понад 400 наукових праць, із них 25 підручників, навчальних посібників, монографій, науково-технічних оглядів, довідників і словників, а також 66 патентів та авторських свідоцтв на винаходи. За досягнуті успіхи науково-педагогічної діяльності відзначений державними і галузевими нагородами.
1. Кондрат Р. М. Технологія розробки газових і газоконденсатних родовищ: підручник. Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2021. 445 с.
2. Кондрат Р. М. Проектування розробки газових і газоконденсатних родовищ: підручник. Івано-Франківськ: ІФНТУНГ, 2021. 251 с.
3. Кондрат Р. М., Кондрат О. Р., Дремлюх Н. С. Розробка та експлуатація газових і газоконденсатних родовищ. Навч. пос. Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2015. 288 с.
4. Kondrat R. Improving the efficiency of production wells at the final stage of gas field development / Roman Kondrat, Liliya Matiishyn // Min. miner. depos. 2022, 16(2):1-6.
5. Kondrat R. Development of composition of cementing slurry for fastening of low-cemented rocks / R. Kondrat, N. Dremliukh, L. Khaidarova // Mining of Mineral Deposits, 2021, 15(2), 82-88.
6. Кондрат Р. М. Дослідження впливу водного фактора на продуктивну характеристику свердловини з гравійним фільтром/ Р.М. Кондрат, Н.С. Дремлюх, Л.І. Матіїшин // Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ. 2023 №2(87). C. 51-58.
7. Кондрат Р. М., Кондрат О. Р. Підвищення ефективності дорозробки виснажених родовищ природних газів. Нафтова галузь України, 2017. №3. С. 11-15.
8. Кондрат Р. М., Кондрат О. Р. Проблемні питання нафтогазової енергетики при розробці родовищ природних газів та деякі шляхи їх вирішення. Нафтогазова енергетика, 2006. №4. С. 20-23.
9. Кондрат Р. М., Хайдарова Л. І. Підвищення ступеня вилучення газу з виробленого газового родовища витісненням невідібраного природного газу азотом. Науковий вісник НГУ, 2017. №5. С. 23-28.
10. Кондрат Р. М., Дремлюх Н. С. Підвищення ефективності експлуатації свердловин із нестійкими колекторами на виснажених газових родовищах. Нафтогазова галузь України, 2018. №6. С. 18-28.
11. Кондрат Р.М. Питання дорозробки виснажених родовищ природних газів. Нафтогазова галузь України, 2020. №4. С. 34-41.
12. Кондрат Р. М., Хайдарова Л. І. Підвищення ефективності дорозробки виснажених газових покладів витісненням залишкового природного газу азотом. Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ. 2021 №1(78). C. 25-34.
13. Кондрат Р. М Удосконалення технологій дорозробки виснажених газових покладів / Р. М. Кондрат, О.Р. Кондрат, Л. І. Хайдарова // Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ. 2022 №2(83). C. 26-36.
14. Кондрат Р. М. Апробація технології витіснення залишкового природного газу азотом для умов виснаженого газового покладу горизонту НД-9 Любешівського газового родовища / Р.М. Кондрат, Л.І. Хайдарова // Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ. 2020. № 2 (75). С. 16-23.
e-mail: kondratv992@gmail.com