Натхнення для дослідників

Круглий стіл щодо можливостей участі в програмі «Горизонт Європа» відбувся у гібридному форматі за організації Національного контактного пункту Програми «Горизонт Європа» за напрямами «Європейська дослідницька рада» та «Правові та фінансові аспекти», який функціонує при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу.

Темою заходу став «Анонс діючих програм Горизонт Європа: від агросектору до клімату та інновацій. Нові напрямки Європейської Комісії». Значення події важко переоцінити, оскільки вона мала на меті стимулювання участі українських науковців, інноваторів та громадських організацій у програмах ЄС, що відкривають нові можливості для досліджень, сталого розвитку та міжсекторальної взаємодії.

Учасники круглого столу обговорювали актуальні напрями програм ЄС на 2025–2027 рр., презентацію ініціативи «Новий європейський Баугауз», фінансові аспекти реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги, особливості укладання грантових та консорціумних угод, анонси відкритих конкурсів Європейської дослідницької ради та ін.

Саме відкриті конкурси Європейської дослідницької ради були у фокусі уваги завідувачки відділу координації проектної діяльності ІФНТУНГ, керівниці НКП «Європейська дослідницька рада» «Правові та фінансові аспекти» Тетяни Попової, яка ознайомила присутніх, зокрема, з перевагами програми, фінансуванням грантів, структурою заявок, принципами складання резюме, формулюванням дослідницьких пропозицій тощо. Це важливі питання для науковців, які прагнуть вийти на якісно новий рівень дослідницької діяльності й звертаються до фахівців по практичні поради. Цього разу вони змогли обговорити актуальні конкурси та налагодити фахові зв’язки.

До круглого столу долучилися представники Національних контактних пунктів «Об’єднаний дослідницький центр (JRC)» Любомир Никируй, «Нова європейська ініціатива Баугауз» Олеся Скляренко, «Євратом – розщеплення (поділ)» Сергій Пугач, а також представниця НКП «Правові та фінансові питання» «ERC» Каріна Шахбазян

Такі зустрічі допомагають українській науковій спільноті активніше долучатися до європейських програм, формувати міжнародні консорціуми та розвивати інноваційні міждисциплінарні проєкти.

 

  • 1
  • 11
  • 111
  • 2
  • 22
  • 3
  • 33
  • 7
  • 77