Сайт кафедри
Мета освітньої програми
Мета освітньої програми - забезпечити підготовку висококваліфікованих фахівців для практичної, управлінської та науково-дослідної діяльності в сфері геодезії, які здатні розв’язувати складні нестандартні завдання і проблеми інноваційного та дослідницького характеру.
Цілі освітньої програми полягають у підготовці конкурентоспроможних фахівців у галузі геодезії, які здатні створювати сучасні наукові знання, розв’язувати складні спеціалізовані завдання виробничої, наукової, педагогічної та науково- інноваційної діяльності. ОП призначена для підготовки фахівців, які використовуючи сучасні геодезичні прилади і технології, зможуть забезпечити супровід проектних і будівельних робіт, геодезичного забезпечення землевпорядних та геологічних вишукувань, виконання топографічних знімань, геодезичного моніторингу будівель та споруд, а також картографічного забезпечення геопросторової структури України. Відповідно до цього в ОП передбачене вивчення сучасних геодезичних технологій таких як, ГНСС, ДЗЗ та ГІС, а також методів інженерної геодезії та фотограмметрії. Для засвоєння вказаних технологій у навчанні використовують електронні тахеометри, цифрові нівеліри, ГНСС-приймачі, лазерний сканер, квадракоптер, електронні рулетки, комп’ютерні програми тощо.
Одержані компетентності студенти зможуть використати для наукової роботи, у будівельних і проектних організаціях, структурах Держгеокадастру та виконання землевпорядних робіт. Особливістю є надання більшої уваги інженерно-геодезичним роботам.
Магістри можуть проходити переддипломну виробничу практику на провідних виробничих підприємствах галузі, а також навчатися за програмою подвійних дипломів в Краківській гірничо-металургійній академії імені Станіслава Сташиця (AGH, Польща).
Сфера діяльності майбутнього фахівця
Магістр з геодезії охоплює такі сфери діяльності:
- - наукові співробітники: науковий співробітник з геодезії; науковий співробітник-консультант (геодезія); науковий співробітник (приладобудування); науковий співробітник-консультант (приладобудування);
- - інженери: інженер з впровадження нової техніки та технологій, інженер геодезист, інженер картограф, інженер з об'єктивного контролю;
- - керівники виробництва;
- - керівник виробничого підрозділу;
- - викладачі університетів та вищих навчальних закладів;
- - асистент, викладач вищого навчального закладу.
Перспектива працевлаштування
Головний акцент сучасної сфери геодезії зміщуються у бік зростання ролі підвищення точності і якості геодезичних робіт для супроводу проектних і будівельних робіт, геодезичного забезпечення землевпорядних та геологічних вишукувань, виконання топографічних знімань, геодезичного моніторингу будівель та споруд, а також картографічного забезпечення геопросторової структури України.
Відомі випускники
- Ольга Король – заступник начальника відділу землеустрою, використання та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області;
- Євген Ільків Юрійович – доцент кафедри геодезії та землеустрою ІФНТУНГ;
- Олена Кравець – доцент кафедри геодезії та землеустрою ІФНТУНГ;
- Денис Кухтар – доцент кафедри геодезії та землеустрою ІФНТУНГ;
- Володимир Романюк – доцент кафедри геодезії та землеустрою ІФНТУНГ;
- Михайло Семанишин – (провідний спеціаліст управління самоврядного контролю Департаменту комунальних ресурсів Івано-Франківської міської ради;
- Вікторія Бербець – керівник приватного підприємства "ГеоУкрПроект"
- Дмитро Приймак – директор Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕОГРУП", керівник Івано-Франківського обласного підрозділу Всеукраїнської громадської організації "Асоціація фахівців землеустрою України"
- Ярослав Демчук – ФОП, досвідчений геодезист з багаторічним стажем.
Контактні дані
(Консультанат) +380978058179, к. т. н., доцент Ільків Євген Юрійович