22 січня, в день проголошення в 1919 році Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, відзначають День Соборності України. Цей історичний акт об’єднання українських земель в одній державі увінчав прагнення розділених кордонами тогочасних імперій українців. Відтоді основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди, прикриваючись «високими» інтересами, набула цілком реальних обрисів.
У 2023 році Україна змушена вкотре боротися за власний суверенітет та незалежність через повномасштабну війну, яку росія розпочала 24 лютого 2022 року з метою вкотре захопити українські землі. У 2014 році держава-терорист окупувала Крим, частину Донецької та Луганської областей. Завдяки героїзму, незламності та стійкості українського народу ми продовжуємо боротися з ворогом та йти до перемоги.
Усі українці свідомі того, що соборність – невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу, які є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації. Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є ще обов’язковою передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії. Адже недарма цьогоріч це свято відбуватиметься під гаслом: «Вертаємо своє. Соборність – мета перемоги».
Довідково. Вперше День Соборності українці відзначили 22 січня 1939 року у місті Хуст, яке входило на той час до автономної республіки Чехо-Словаччини. Тоді українці, які з'їхалися з різних місць до столиці Карпатської України, влаштували 30-тисячну маніфестацію під синьо-жовтими прапорами.
21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки між Львовом і Києвом було створено «живий ланцюг». Мільйони людей взялися за руки, щоб продемонструвати єдність та прагнення до свободи. Ця акція вважається однією з найбільших у світовій історії. Відтоді в Україні неодноразово створювалися «живі ланцюги» як символ єдності та стійкості українського народу.
Більше інформації від Українського інституту національної пам'яті