Фахівці кафедри геодезії та землеустрою згідно договору на тему «Послуги з геодезичного контролю підкранових колій вантажопідіймального обладнання» виконували роботи на Рівненській атомній електростанції.
Рі́вненська атомна електростанція (РАЕС) — перша в Україні атомна електростанція з енергетичним водо-водяним реактором типу ВВЕР-440 (В-213). Розташована біля міста Вараш, є відокремленим підрозділом НАЕК «Енергоатом». Рівненська АЕС розташована на західному Поліссі, біля річки Стир.
Ефективна та безперервна робота вантажопідіймальних механізмів є невід’ємною складовою безпечної та продуктивної експлуатації енергогенеруючого підприємства. Деформації та зміщення рейок підкранових колій можуть призвести до зупинки і навіть унеможливлення виконання робіт під час щорічного планово-попереджувального ремонту (ППР) та пошкодження унікального дороговартісного обладнання. Все це зумовлює те, що геодезичний контроль геометричних параметрів вантажопідіймального обладнання є одним із важливих видів діяльності геодезичних служб на АЕС.
Фахівцями кафедри (Бурак К.О., Грицюк Т.Ю. Гринішак М.Я., Ковтун В.М., Михайлишин В.П.) проводилися геодезичні вимірювання підкранової колії полярного крана за методикою описаною у патенті за посиланням:
http://elar.nung.edu.ua/bitstream/123456789/6522/1/109673%20C2.pdf
Виміри проводились високоточним електронним нівеліром TOPCON DL-501 та електронним тахеометром 2-х секундної точності фірми SOUTH.
Загальна панорама РАЕС
Реакторне відділення
1 – Кран кругової дії (полярний кран), 2 – підкранова колія, 3 – площадка технологічного обслуговування, 4 – гермо оболонка.
Вимірювання колії електронним тахеометром із площадки розташування колії