Добрянський Іван Михайлович

Добрянський I.
Науковий ступінь

доктор технічних наук.

Вчене звання

професор.

Місце роботи, посада

кафедра будівництва та енергоефективних споруд, професор.

Державні нагороди

   За вагомий особистий внесок у розвиток аграрної освіти і науки, підготовку висококваліфікованих кадрів нагороджений Грамотою Кабінету Міністрів України (2001р.).
   За значні трудові досягнення, особистий внесок у розвиток вищої освіти України та плідну науково-педагогічну діяльність нагороджений нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «За наукові досягнення» (2006р.).

General Information

Професор кафедри будівництва та енергоефективних споруд.

   Опублікував понад 290 наукових та навчально-методичних праць, з них 4 монографії,  підручник, 3 навчальних посібники з грифом Міністерства освіти і науки України, 2 довідники, 12 патентів та авторських свідоцтв на винаходи, автор проектів багатьох Християнських церков та інших проектів. Підготував 3 кандидати технічних наук, завершують роботу над кандидатськими дисертаціями ще 5 аспірантів і здобувачів.

   Брав участь у розробці двох Державних будівельних норм України: ДБН В.2.2-15-2005. «Будинки і споруди. Житлові будинки» та ДБН В.2.6-161-2017 «Дерев’яні конструкції».

   Експерт з оцінки нерухомості, інженер технічного нагляду та технічної експертизи будівель і споруд.

   З  травня 2003 р. – академік Академії будівництва України.

   Гарант освітньо-професійної програми на здобуття ступеня магістр за спеціальністю  192 – Будівництво та цивільна інженерія.

   Патріархом Української Православної Церкви нагороджений медаллю “До 2000-ліття Різдва Христового”,  Благословенною Грамотою(2003р.), а також за благодійну діяльність і церковні заслуги Орденом Святого Архистратига Михаїла (2008р.), Орденом Христа Спасителя (2009р.),  Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого III-го ступеня (2010 р.), Орденом Христа Спасителя (2012р.).  
  Нагороджений подяками і грамотами Міністерства аграрної політики та продовольства України, Академії будівництва України, Львівської облдержадміністрації, обкому профспілок та університету.

 

Наукова діяльність

 Напрямки наукових досліджень:

– запропонував низку оригінальних методичних розробок, зокрема сформулював математичну модель розрахунку вогнетривкості сталебетонних конструкцій;
– розробив розрахункові моделі для визначення ресурсу елементів конструкцій за дії довготривалого статичного і циклічного навантажень при лазерному і радіоактивному опроміненнях;
– побудував комплексну розрахункову модель, що враховує одночасно два взаємопов’язаних види руйнування наплавленого лазером елемента конструкції: стирання його наплавленої поверхні і ріст системи піднаплавних технологічних тріщинок;
– побудував розрахункові моделі для визначення залишкової довговічності тонкостінних елементів конструкцій з поверхневими тріщинами біля зварних швів, тощо;
– дослідив і розробив методику визначення несучої здатності високоефективних втискувальних і буронабивних мікропаль та технологію їх влаштування при будівництві і реконструкції будівель і споруд;
– створив низку експериментальних методик випробування елементів конструкцій та матеріалів, стенди та пристрої для вимірювання деформацій;
– розробив і дослідив тонкостінні високоефективні ребристі залізобетонні конструкції і розробив рекомендації з їх застосування;
– експерт з оцінки нерухомості;
– експерт з технічного нагляду і технічної експертизи будівель і споруд.
Наукові доробки безпосередньо впроваджені у виробництво.

Вибрані публікації

– Добрянський І., Гнатюк О., Лапчук М. Розв’язок моделі переміщення палі на прикладі двошарового зв’язного пилувато-глинистого ґрунту: архітектура і сільськогосподарське будівництво. Вісник Львівського національного аграрного університету: архітектура і сільськогосподарське будівництво. Львів, 2017.№18. – С.66-69.
– Добрянський І., Корчинський Р. Поняття капітальності в будівництві: архітектура і сільськогосподарське будівництво. Вісник Львівського національного аграрного університету: архітектура і сільськогосподарське будівництво. Львів, 2017. – №18. – С.70-74.
– Добрянський І., Добрянська Л., Грицевич А., Мацик Р. Дослідження впливу локального охолодження на роботу зварних з’єднань: архітектура і сільськогосподарське будівництво. Вісник Львівського національного аграрного університету: архітектура і сільськогосподарське будівництво. Львів, 2017. – №18. – С.89-92.
– Dobrianskyy I., Dobrianska L., Dovhanych O, Hrytsevych A. Development of the method of examination of fire resistance of steel concrete beam elements with consideration of actual characteristics of materials // Actual problems of renewable power engineering, construction and environmental engineering. III International Scientific-Technical Conference, 7-9 February 2019, Kielce, Copyright by Politechnika Świętokrzyska, Kielce. – 2019. – P.64.
– Добрянський І.М., Добрянська Л.О., Вибранець Ю.Ю. Дослідження температури в елементах аркових конструкцій з заданим початковим розподілом. Міжнародна науково-технічна конференція ХДАЕУ, Інтелектуальні конструкції та інноваційні будівельні матеріали, 21 квітня 2022 р., с.89-93.
– Добрянський І.М., Добрянська Л.О., Фафлей О.Я. Дослідження температурного поля будівельних конструкцій з багатошаровим покриттям. Міжнародна науково-технічна конференція ХДАЕУ, Інтелектуальні конструкції та інноваційні будівельні матеріали, 21 квітня 2022 р., с.75-78.
– Добрянський І.М., Добрянська Л.О. Особливості розрахунку похилих буронабивних залізобетонних мікропаль з поширеною п’ятою. Інтелектуальні конструкції та інноваційні будівельні матеріали: зб. Наукових праць IV Міжнародної конференції, м. Херсон 24 травня 2023р.с.5-12