Михайло Ковалевич (ІЕМ)

Михайло Ковалевич, студент групи ЕК-17-1 Інституту економіки та менеджменту.1

«Впевнений, що сьогодні ми – господарі своєї власної долі, що в наших силах подолати випробування, які випали на нашу долю; що здолати тягар праці та страждань мені до снаги. І доки ми свято віримо в нашу справу та наша жага до перемоги непохитна, перемогу в нас не відібрати...» Саме ці слова Вінстона Черчилля, що надихали британців у найскладніші часи, висять сьогодні біля робочого столу Михайла Ковалевича, студента Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ (група ЕК-17-1).

Вподобання людини багато можуть розповісти про неї. Тож мені цитата лідера Великої Британії, що так припала до душі українському юнакові, дала більше відповідей на запитання до Михайла, аніж він сам сказав про себе.​​​​​​​

Неговіркий, стриманий, обережний у планах. Враження таке, що обмірковує і слова, і вчинки. Це не випадково. Багато років Михайла Ковалевича формував спорт. Дуже чоловічий і дуже жорсткий. Бокс. У ньому досягнув неабияких висот: I місце на Міжнародному турнірі з боксу в Польщі, II місце на чемпіонаті з боксу серед молоді в Миколаєві, III місце на Чемпіонаті України з боксу серед молоді в Херсоні.

І хоч майбутнє пов’язує не зі спортом, а з економікою, все ж завдячує йому своїми лідерськими якостями. Бокс їх розвиває не до порівняння краще, аніж будь-яка командна гра, де «батька легше гуртом бити». Тут – не так, каже Михайло:

-Бокс – це індивідуальний результат. Виграв чи програв – усе  залежить тільки від тебе. Хіба не те саме відбувається в житті?

Справді, й тут не бракує нокаутів і нокдаунів. Проте у відповідь на заперечення, що підсумок визначає також сила, хитрість чи навіть підступність конкурента, все ж наполягає: «Ні, все залежить від того, як ти сам готувався до зустрічі з таким супротивником».

Хоч, здається, поза рингом все ж таки складніше, ніж на рингу: у повсякденні далеко не завжди бої ведуться за правилами. Але й до цих змагань Михайло готується відповідально. У спортивній кар’єрі вирішив підбити підсумок і зосередитись на навчанні. Тим більше обрана колись спеціальність «Економіка» хлопця не розчарувала. Про ІФНТУНГ ще в шкільні роки чув багато хорошого, тут навчались знайомі й ділилися враженнями. Кортіло й собі стати студентом популярного університету, а оскільки – пам’ятаєте? – «…неможливо відібрати перемогу в тих, хто має жагу до неї», то мрію свою здійснив. І виявилося, що тут – цікаво!

Захоплено розповідає про лекції доцентів кафедри прикладної економіки І.В.Федорович та Т.М.Паневник, про улюблений предмет – інвестування, про добре ставлення й допомогу дирекції Інституту, яка завжди всіляко підтримувала студента у прагненні поєднати спорт із освітою. До речі, й результати Михайла в боксі також пов’язані з ІФНТУНГ, де його тренував старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту, учасник Олімпійських ігор у Сіднеї (2000), багаторазовий чемпіон України С.К.Сулейманов.

Словом, роки, проведені в університеті, – дуже значуща сторінка біографії М.Ковалевича. Але попереду – ціла книга життя. До зустрічі з його викликами готується вже сьогодні: проходить додаткові курси й тренінги поза університетськими стінами, старається максимально ефективно організувати своє навчання. І тут знову в пригоді стає спорт, який закарбував у пам’яті: самодисципліна – насамперед. Знає точно: аби це правило втілити в практику, треба фокусуватися на своїй цілі й послідовно до неї йти.

А професійну мету собі вже визначив. Наразі скромно оминає її мовчанкою, бо вважає вельми амбіційною, але вона варта того, щоб попрацювати. Тим більше, що має поруч щирих вболівальників – велику й дружну сім’ю. І батьки, і двоє старших братів – надійний тил Михайла і найкраща підтримка у складні часи. Тож головне – вийти на ринг  майбутньої професії в хорошій формі й зберегти жагу до перемоги.