Економіка – шлях успішних!

Спеціальність (цифри і назва): С1 «Економіка»
Освітня програма: «Прикладна економіка»
Переваги спеціальності
Прикладна економіка –сучасна освітня програма, націлена на вивчення закономірностей функціонування і розвитку соціально-економічних систем, соціально-економічних процесів, їх моделювання, прогнозування і регулювання, мотивацію і поведінку економічних суб’єктів. Перевагами програми є:
- Практичний фокус – вивчатимете реальні кейси, аналітику та економічні моделі, які застосовуються у бізнесі, на енергетичних підприємствах, у державному управлінні та самоврядуванні.
- Інновації та економіка в енергетиці – зможете оцінювати вигоду від впровадження новітніх енергоефективних технологій, розраховувати економічну доцільність енергоощадного обладнання для підприємств, енергетичних проєктів і планів.
- Розвиток аналітичного мислення – навчитесь оцінювати потенціал, прогнозувати економічні тренди і приймати ефективні рішення, запускати, аналізувати та оптимізувати бізнес-процеси, розраховувати прибутковість і зрозумієте як працюють ринки енергоресурсів, як формуються тарифи та як підприємства можуть економити на енергоспоживанні.
- Актуальність на ринку праці та універсальність – прикладні економісти потрібні всюди: від великих корпорацій до стартапів і консалтингу. Після навчання ви зможете працювати у компаніях, банках, держструктурах або навіть заснувати власний бізнес.
- Ефективне використання ресурсів – зрозумієте як оптимізувати виробництво, підвищити продуктивність праці і мінімізувати витрати задля досягнення найкращих економічних результатів, збільшення ефекту від проєктів.
Ключові дисципліни
- Економіка суб’єктів господарювання
- Інвестиції та інновації в бізнесі
- Бізнес-рішення і оцінка ризиків
- Планування і контроль на підприємстві
- Капітал, стратегія підприємства
- Цифрова грамотність у бізнесі
- Економіка в умовах сталого розвитку
З вересня 2013 року в університеті активно функціонує Бізнес-Інкубатор – новітня інституція, яка, з одного боку, сприяє розвитку підприємництва на теренах Івано-Франківщини, а з іншої сторони – допомагає студентам економічного та управлінського напрямів підготовки розвивати навики організації та ведення власної справи. Через 10 років – з 2023 року – на базі Бізнес-Інкубатора запрацював Центр креативної економіки і сталого розвитку, що посилило дослідницький і прикладний потенціал за визначеними напрямами.
Бізнес-Інкубатор оснащений сучасним офісною технікою, необхідним приладдям для інтерактивних занять і тренінгів, впровадження проєктів, просторою конференц-залою тощо.
Можливості працевлаштування
1️. Економіст-аналітик – оцінює ефективність бізнес-процесів, проводить фінансові та ринкові дослідження, допомагає підприємствам ухвалювати обґрунтовані рішення.
2️. Бізнес-консультант – розробляє стратегії для розвитку бізнесу, оптимізує витрати та підвищує прибутковість підприємств.
3️. Економіст з енергетики – аналізує витрати на енергоресурси, оцінює доцільність енергоефективних рішень для бізнесу та державних установ.
4️. Фахівець із планування та прогнозування – працює у компаніях або державних органах, займається розробкою стратегій розвитку, аналізує економічні тренди та перспективи.
5️. Керівник проєктів та програм – відповідає за управління економічними проєктами, залучення інвестицій, підтримку і розвиток бізнес-ініціатив.
Стейкхолдери
Івано-Франківська міська рада – Руслан Марцінків, мер міста Івано-Франківськ; Віталій Федорів, заступник міського голови, директор Департаменту інтеграції громад, внутрішньої політики та роботи з внутрішньо переміщеними особами.
Інжинірингова компанія «Активольт» – Дмитро Долішній, керівник.
Фірма «Volt Avto» – Тарас Назарук, співзасновник та ідейний натхненник, CEO.
Прикладна економіка – від теорії до практики!