VIII міжнародна науково-технічна конференція пам’яті професора Ігоря Кісіля працюватиме над актуальними проблемами неруйнівного контролю і технічної діагностики

14 листопада 2017 в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу розпочала роботу 8-ма міжнародна науково-технічна конференція пам’яті професора Ігоря Кісіля «Сучасні прилади, матеріали і технології для неруйнівного контролю і технічної діагностики машинобудівного і нафтогазопромислового обладнання». До слова, конференція була започаткована видатним вченим, керівником наукової школи, проф. Кісілем І. С.: він упродовж багатьох років був її активним організатором та натхненником, утримував її високу наукову планку. Що два роки науковці збирались на базі кафедри «Методи та прилади контролю якості і сертифікації продукції» (МПКЯ і СП), яку тривалий час очолював проф. Кісіль І. С., щоб обговорити та оптимізувати шляхи вирішення актуальних проблем підвищення надійності неруйнівного контролю і технічної діагностики машинобудівного і нафтогазопромислового обладнання.

Цього року науковий захід відбувається за організації  Міністерства освіти і науки України, ІФНТУНГ, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Інституту технічної теплофізики НАН України, НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укргазвидобування», ПАТ «Укртрансгаз»,  Української нафтогазової академії, Українського товариства НК і ТД, НВФ «Ультракон» (Україна), НВФ «Діагностичні прилади» (Україна), НВФ «Зонд» (Україна), ПАТ «Івано-франківськгаз». 

На Пленарному засіданні, яке відкрив директор енергетичного інституту, проф. Середюк О. Є., були присутні досвідчені та молоді науковці з багатьох університетів, серед яких:  член-кореспондент НАН України, проф. Бабак В. П. (Інститут технічної теплофізики НАН України), Жонса М. (Політехніка Опольська, Польща), академік НАН України, проф. Крижанівський Є.І.(ректор ІФНТУНГ), член правління УТ НКТД, проф. Посипайко Ю. М. (ІЕЗ ім. Е.Патона) й багато інших учасників і гостей. Всього на конференцію заявлено 88 доповідей з 11 вишів. 

На відкриття конференції були запрошені дружина та сини вченого Ігоря Кісіля, пам’ять якого присутні вшанували хвилиною мовчання. Крім того, в університеті з’явилась лекційна аудиторія (1.314) імені Ігоря Кісіля. 

Учасників конференції привітав ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський. Він відзначив роль професора Кісіля І. С. у розвитку вітчизняної науки і актуальність його досліджень у сфері неруйнівного  контролю та технічної діагностики. Сьогодні ці методи та прилади мають неабияке значення для безпеки життя і діяльності багатьох галузей, і зокрема – такої важливої для економіки України, як нафтогазова. На думку ректора, конференція покликана не лише обговорити актуальні проблеми, але й використати нові можливості для співпраці у цій важливій сфері. 

Науковці ІФНТУНГ високо оцінили у своїх виступах результати діяльності проф. Кісіля І. С., очолюваної ним кафедри МПКЯ і СП та кафедри енергетичного менеджменту і технічної діагностики. Були представлені також основні положення перспективи їхнього розвитку.

Конференція працювати до 16 листопада посекційно. Серед основних тематик обговорення: «Фізичні основи НК і ТД», «Сучасна апаратура для проведення НК і ТД», «Технологія проведення НК і ТД машинобудівного і нафтогазопромислового обладнання», «Стандартизація, сертифікація і метрологічне забезпечення НК і ТД», «Методи та прилади контролю якісних характеристик матеріалів і виробів».

Бажаємо Конференції плідної роботи та успішних результатів в нових наукових розробках методів та приладів неруйнівного контролю і технічної діагностики для машинобудівного і нафтогазопромислового обладнання!

News category: 
Українська