ІФНТУНГ та "Асоціація міст України" підписали Меморандум про співпрацю

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбулась важлива подія регіонального масштабу — підписання Меморандуму про співпрацю з Івано-Франківським регіональним відділенням Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України".

У робочій зустрічі з питань співробітництва взяли участь: проректор з науково-педагогічної роботи, професор Мандрик О.М., виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення ВАОМС "Асоціація міст України" Стефанчук Ю.Д., директор Проекту USAID "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС) Парасюк І.О., доцент кафедри менеджменту та управління ІФНТУНГ, голова правління ГО "Ділові ініціативи", експерт Асоціації міст України з місцевого економічного розвитку Західного регіону Васильченко Г.В. та професорсько-викладацький склад університету.

У двосторонньому порядку Меморандум підписали: від ІФНТУНГ — проректор з науково-педагогічної роботи, професор Мандрик О.М., від Івано-Франківського регіонального відділення ВАОМС "Асоціація міст України" — виконавчий директор Стефанчук Ю.Д. Предметом цієї угоди є спільна підготовка фахівців для місцевого самоврядування, залучення науковців та студентів до вирішення питань місцевого економічного розвитку, в першу чергу, у сфері енергетичної та екологічної безпеки, енергоефективності, раціонального використання природних ресурсів.

Проректор Мандрик О.М. привітав присутніх з нагоди цієї знакової події та зазначив, що за свою 50-літню історію ІФНТУНГ підготував понад 50 тисяч фахівців для різних галузей економіки України. Зараз це — висококваліфіковані фахівці, які працюють не тільки в нашій державі, але й далеко за її межами. Ці дані свідчать про потужний освітній та науковий потенціал нашого університету. ІФНТУНГ на сьогодні має всі можливості, щоб допомогти представникам ОТГ вирішити питання із забезпечення управлінськими кадрами та іншими кваліфікованими фахівцями. Також є можливість сприяти розробці стратегій розвитку ОТГ та написанню різного роду проектів. Університет готовий практично допомагати вирішувати стратегічні проблеми, з якими новостворені ОТГ часто зустрічаються.

Стефанчук Ю.Д. висловив зацікавленість в підготовці кадрового потенціалу для роботи в органах місцевого самоврядування та ОТГ. Юрій Дмитрович також коротко окреслив основні завдання та розповів про напрями взаємодії обох сторін. Підписаний документ передбачає, в першу чергу, проходження практики та стажування, надання можливостей для підвищення кваліфікації, спільну науково-дослідну роботу, а також організацію роботи щодо підготовки та подання спільних проектних заявок для отримання грантів, стипендій та інших видів фінансування.

На переконання обох сторін така форма співпраці буде ефективною для ОТГ та корисною для ЗВО, оскільки вона відкриває перспективи для розвитку громад та отримання фінансування, а також сприятиме модернізації наукової та освітньо-методичної бази університету.