ІФНТУНГ став переможцем конкурсу економічного розвитку Івано-Франківська «ТРІУМФ-2016»

24 березня 2017 року за підсумками попереднього року серед лідерів економічного розвитку Івано-Франківська «ТРІУМФ-2016» нагородили Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. Нагадуємо, що  конкурсна комісія визначала переможців в 13 номінаціях серед  суб’єктів господарювання – юридичних та фізичних осіб-підприємців, зареєстрованих на території міста Івано-Франківська. Основними критеріями відбору номінантів була відсутність заборгованості до бюджету та відсутність заборгованості із виплати заробітної плати протягом звітного року, впровадження та розвиток інновацій.

ІФНТУНГ обґрунтовано визнано  «Кращим підприємством/закладом 2016 року в галузі впровадження та розвитку енергозберігаючих проектів та технологій». В рамках комплексної програми енергозбереження, як складової Енергетичної стратегії України на період до 2030 року, університет інвестує значні кошти в розвиток енергоощадних технологій для досягнення відчутного економічного ефекту, економії дорогих енергоресурсів. За період 2007-2016 р.р. витрати за цією статтею склали більше 5,8 млн. грн., а економія витрат на енергоносії за зазначений період при співставленні цін склала більше 9,6 млн. грн. Зокрема, за ці роки введено в експлуатацію 8 дахових газових котелень загальною потужністю 5400 кВт для опалення навчальних корпусів, сонячну теплову станцію потужністю 100 кВт для підігріву води в плавальному басейні, сонячну електричну станцію потужністю 3,7 кВт для забезпечення електроенергією інноваційно-виставкового комплексу, електротеплоакумулюючу систему для опалення головного навчального корпусу потужністю 180 кВт., тепловий насос потужністю 100 кВт для генерації теплової енергії. Окрім того, проведено енергетичний аудит навчальних корпусів, гуртожитків, впроваджено автоматизовану систему контролю за енергоспоживанням. В процесі проведення планових ремонтів ведуться роботи з утеплення фасадів будівель, заміни дерев’яних вікон  на металопластикові.

Для вивчення питань використання джерел відновлювальної енергії (геотермальної, вітрової, сонячної) в с. Маріямпіль створено та розгорнуто навчально-науковий полігон. 

Проте університет не тільки інвестує в економічно вигідні, енергозберігаючі  господарські проекти. Молоді науковці ІФНТУНГ започаткували минулого року та реалізували в стінах інноваційно-виставкового комплексу значний, новаторський для України, постійно діючий соціальний проект – наукове містечко «Нова енергія». Це досконало обладнаний цікавими атракціонами майданчик з залом засідань з відповідним оснащенням та інфраструктурою, де, починаючи з дитячого віку, в ігровій формі відвідувачі вчаться берегти ресурси, економити їх та ефективно використовувати в побуті та господарській діяльності. Тут також можна отримати консультації, розробляти власні проекти, замовити енергетичний аудит приміщень тощо. Проект розвивається, йде підготовка освоєння нових площ для подальшого розвитку.

Переможців  конкурсу – чотирнадцять номінантів року, привітав міський голова Руслан Марцінків, представники міської та обласної влади. Університет на церемонії нагородження представляла делегація на чолі з  проректором з наукової і міжнародної діяльності Карпашем О. М.

Урочисту  церемонію нагородження супроводжувала мистецька частина, в якій брали участь кращі професійні колективи та солісти Прикарпаття.

Висока нагорода у престижному конкурсі –  результат невичерпної ініціативи та невтомної праці всього колективу університету, заслужений подарунок до 50-літнього ювілею ІФНТУНГ, який виш відзначає у цьому році.

News category: 
Українська