У рамках угоди про співпрацю студентам ІЕІ лекції прочитали лекції викладачі з AGH (Польща)

28 листопада 2017 року до Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу  завітали викладачі та науковці факультету гірничої геодезії та інженерної екології Краківської металургійно-гірничої академії ім. С. Сташіца (AGH). Візит відбувається в рамках підписаної угоди про співпрацю між ІФНТУНГ та AGH, що передбачає не лише підготовку магістрів за програмою подвійних дипломів, але й участь викладачів обох вишів в освітньому процесі та наукових дослідженнях.

Цього разу цикл лекцій для студентів інженерно-екологічного інституту спеціальності «Геодезія та землеустрій» (бакалаврів 4-го року навчання та магістрів 1-го року навчання) прочитають фахівці у сфері земельного кадастру: заступник декана з питань співробітництва та розвитку, доктор Томаш Ліпецкі та доктор Малголжата Бусько.

Лекція польської колеги, що стосувалась особливостей земельного кадастру Польщі, презентувала проблему в історичному та сучасному контексті. На думку директора ІЕІ Мирослава Мазура, цей цикл оглядових лекцій має велике значення для наших студентів вже сьогодні, оскільки стандарти геодезичних та картографічних вимірювань сучасної Польщі проходять процес уніфікації із  стандартами інших країн Європейського Союзу. Для майбутніх фахівців України, які працюватимуть над євроінтеграцією країни, це – можливість здійснити порівняльний аналіз українських стандартів у цій царині та використати позитивний актуальний досвід сусідніх країни, які вже пройшли свій шлях до європейських стандартів. Хоча й Польща, за словами  заступника декана з питань співробітництва та розвитку Т. Ліпецкого, не подолала всі проблеми. Він зазначив також, що вони охоче працюють з українськими студентами, які мають гарну фахову підготовку, а проблеми з мовою зникають під час вирівнювального періоду. До цього великих зусиль докладає власне п. М. Бусько, яка є куратором наукових праць українських студентів.

«Професорський» візит AGH до університету є дуже корисним. Він розширює не лише освітні та наукові, але й мовні кордони.

Польські гості мали нагоду також поспілкуватись з адміністрацією університету. І хоча дехто з членів польської делегації в ІФНТУНГ не вперше, все ж їх намагатимуться здивувати в Науковому містечку «Нова енергія» та в лабораторії високих енергій «Тесла-шоу».

Українська